Новини » Економіка

Пам’ятаймо про «Північний потік»: експерт вказала на «надшкідливі» наслідки дефолту

ZIK

Якщо Україна справді припинить співпрацю із МВФ, оголосивши дефолт, можемо отримати дуже негативні політичні та геополітичні наслідки. Одним із кредиторів Фонду є Німеччина, тому не слід забувати про проблему із «Північним потоком – 2».

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловила енергетичний експерт Марія Яковлєва.

Коментуючи пропозицію олігарха Ігоря Коломойського про розрив стосунків із МВФ та оголошення в Україні дефолту, вона наголосила: погано, якщо держава візьме собі за правило – «борги повертають лише боягузи».

«Треба розуміти, що країна перебуває у стані війни. Окрім того, якщо у нас припиниться співпраця із МВФ, треба розуміти, хто є кредиторами організації. В першу чергу, це Німеччина», – зауважила Яковлєва.

Вона зазначила: тут не потрібно забувати, що на дипломатичному та геополітичному рівні перед Україною стоїть проблема «Північного потоку – 2».

«Потрібно розуміти: якщо країна перестає платити за своїми борговими зобов’язаннями, політичні та геополітичні наслідки для нас будуть надшкідливими. Тому тут я не сповідую тих принципів, які сповідує пан Коломойський», – заявила енергоексперт.

Вона підкреслила: зараз Україні потрібно проводити реформи і «прибирати милиці» у вигляді кредитів МВФ.

«Маємо абсолютно спокійно починати працювати, як нормальні, цивілізовані європейські країни», – зазначила Марія Яковлєва.

Як повідомлялось раніше, олігарх Ігор Коломойський заявив, що Володимир Зеленський повинен наслідувати прикладу Греції і відхилити програму Міжнародного валютного фонду або піти в дефолт за зовнішнім боргом.

Водночас низка експертів виступила проти такої ідеї, наголошуючи, що в України та Греції – зовсім різні позиції, а «дефолт – це свідома відмова від репутації».

Читайте більше новин на тему: дефолтLoading...