Новини » Політика

Нове обличчя СБУ: експерти наголошують на необхідності проходження спецперевірки Бакановим

ZIK

Досвідчений бізнесмен, давній друг Президента й аматор у сфері національної безпеки. «Слуга народу» Іван Баканов нині перший заступник голови СБУ і керівник управління по боротьбі з економічними злочинами.

Бекґраунд та думки експертів щодо постаті Баканова – у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Іван Баканов – перший заступник голови СБУ, вік – 45 років, народився у місті Кривому Розі, одружений, виховує сина, бізнесмен, керівник студії «Квартал 95», лідер партії «Слуга Народу».

Нове обличчя спецслужби та давній друг Президента. У мережі інформації про новопризначеного першого заступника голови СБУ – небагато. У цей же час зовсім нічого про його дотичність до сфери оборони чи нацбезпеки.

Іван Баканов – юрист за освітою, однак уся його діяльність – в українському бізнесі. Указ про його призначення Президент видає наступного ж дня після інавгурації.

«Я вважаю, що Іван Геннадійович – більше ніж гідна кандидатура. Це людина з високими принципами і стимулами до зміни ситуації, що склалася. Баканов, мабуть, буде змушений перезапустити процес, що сьогодні триває», – прокоментував призначення радник Володимира Зеленського Дмитро Разумков.

Це призначення відбулося всупереч парламентському контролю за силовиками, твердять опоненти. Вони висловлюють сумнів, що кандидат пройшов спецперевірку особистої та агентурної інформації, бо ж процедура потребує чимало часу.

«Це дозволяє говорити про те, що чутки про афілейованість пана Баканова із очільником СБУ часів Януковича Валерієм Хорошковським не є безпідставними. Пан Баканов не є другом дитинства Володимира Зеленського, а навпаки, був одним із менеджерів, який працював із Валерієм Хорошковським, як кажуть, у його «горілчаному» бізнесі», – переконує координатор ГО «Спільна справа» Олександр Данилюк.

Іван Ступак працював у службі безпеки більше десяти років – від Смешка до Грицака. Баканова однозначно поки не характеризує. Водночас додає: він уже працює, тож має доступ до таємниць, що, безперечно, гарантує проходження спецперевірки.

«Він вже провів перші наради. Мені розказували, коли він запитував про перші дії оперативно-службової діяльності по лінії протидії корупції та по лінії контрабанди. Керівники підрозділів кажуть, що не вдалося їм проїхати по вухах, бо той був вже дуже підготовлений. Треба дивитися за його першими призначеннями, тоді вже будемо бачити, під кого він зачищає», – заявив екс-працівник СБУ Іван Ступак.

Доки очільника СБУ не призначено, його функції виконуватиме саме перший заступник.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський призначив першим заступником голови Служби безпеки України очільника партії «Слуга народу» Івана Баканова.

Анастасія Усенко, «Перші про Головне»

Loading...