Новини » Політика 29 травня, 2019, 4:45
Гривня впаде, менші зарплати й безробіття – екс-голова ДФС застеріг від дефолту
ZIK
ZIK

Внаслідок дефолту в Україні зросте безробіття, зменшаться зарплати, а гривню чекає девальвація.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політик Роман Насіров.

На запитання ведучої, як оголошення дефолту торкнеться пересічного українця, пан Насіров сказав, що це буде мати великий вплив. За його словами, оголошення дефолту, навіть технічного, або просто розмови про нього вже впливають на інвесторів.

«Насправді МВФ займає маленьку долю запозичень. До запозичень входять зовнішні та внутрішні облігації, наприклад ОВДП. Зовнішні та внутрішні інвестори зупинять свою діяльність, вони будуть вичікувати і спостерігати. Курс злетить, і ніхто навіть не знає, на скільки. Відповідно, буде менше робочих місць і менші зарплати, девальвація. Економіка піде у зовсім іншому напрямі, ніж той, що був навіть на сьогоднішній день і той, що ми очікуємо», – зазначив Насіров.

Також гість програми пояснив, що дефолт буває декількох видів: простий технічний або повноцінний, коли держава визнає себе банкрутом і відмовляється платити борги. На його думку, в 2014 році, коли в Україні була дійсно критична ситуація, можна було говорити про дефолт. Але зараз не логічно про це говорити.

«Тоді на нас напали, анексували Крим. Зараз останні три роки економіка й ВВП зростає. Життя на вулиці трішечки покращується. Підвищуються і мінімальні зарплати, і навіть пенсії піднімаються, хоча вони дуже далекі від реального прожиткового мінімуму. Ігор Коломойський запустив такий стрес-тест для країни, уряду й нового президента, щоб всі задали питання, а що таке дефолт і чи може він бути», – прокоментував політик.

Як повідомлялось раніше, олігарх Ігор Коломойський заявив, що Володимир Зеленський повинен наслідувати приклад Греції і відхилити програму Міжнародного валютного фонду або «піти» в дефолт за зовнішнім боргом.

Водночас низка експертів виступила проти такої ідеї, наголошуючи, що в України та Греції – зовсім різні позиції, а «дефолт – це свідома відмова від репутації».

 

Читайте більше новин на тему: дефолт

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 22:40 :29