Геїв у Британії не страчували: Наомі Вульф визнала, що її книга ґрунтується на помилці

Наомі Вульф. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Американська феміністка і письменниця Наомі Вульф, яка нещодавно опублікувала книгу про те, як у вікторіанські часи переслідували геїв у Великобританії, була змушена визнати в прямому ефірі, що центральна частина її аргументації не відповідає дійсності.

Її остання книга «Гоніння: Секс, цензура і криміналізація любові» вийшла в друк в Британії минулого тижня, розповідає BBC.

У книжці Вульф пише, що у вікторіанську епоху геїв страчували. Вона засновує свій аргумент на основі архівів центрального кримінального суду в Лондоні, відомого як Old Bailey.

В архівах вона виявила безліч судових справ, де було винесено вирок «записана смерть» (death recorded).

Наомі Вульф інтерпретувала це словосполучення як вирок до страти, приведений у виконання.

Але в прямому радіоефірі обізнаний із юриспруденцією ведучий поінформував її, що в ті часи ця фраза означала щось зовсім інше, а саме, що суддя був упевнений – у засудженого було багато шансів на помилування.

Наомі Вульф, як з’ясувалося, про це не підозрювала, вважаючи, що так, як в сучасній мові слова «записана смерть» означали б, що смертний вирок був приведений у виконання, то це означало б те ж саме мовою XIX століття.

Ведучий також підняв питання про долю одного з головних персонажів книги Вульф, підлітка Томаса Сільвера, який, як пише авторка, був страчений за гомосексуальні відносини з хлопчиком.

Сільвер відсидів два роки, а потім був випущений на поруки, але ніколи не був страчений.

Потім ведучий зазначив, що хоча в книзі Наомі Вульф стверджується, що у вікторіанську епоху були страчені десятки геїв, але насправді немає жодного прикладу подібних страт.

Вульф відповіла на це, що питання про юридичні терміни XIX століття слід вивчити більш уважно.

Чоловіків гомосексуалістів у Великобританії ув’язнювали аж до декриміналізації геїв в 1967 році. Лесбіянок при цьому не чіпали (нібито через те, що королева Вікторія свого часу не могла повірити, що жінки здатні на одностатеве кохання).

Вульф заробила першу популярність в 1980-х роках, коли під час навчання в Оксфорді написала книгу «Міф про красу: Стереотипи проти жінок». Її наступна знаменита книжка отримала назву «Вагіна: Нова історія жіночої сексуальності». Наомі Вульф також багато років працює журналістом.

Loading...