Новини » Політика 29 травня, 2019, 6:00
Екс-міністр юстиції пояснив дражливий момент закону про референдум
ZIK
ZIK

Закон про референдум 2010-го року мав одне положення, яке лякало представників влади.

Це зауважив міністр юстиції України у 2010-2013 роках Олександр Лавринович в ефірі програми ДокаZ з Олексієм Шевчуком на телеканалі ZIK.

Пан Лавринович нагадав, що закон про всеукраїнський і місцеві референдуми був прийнятий в УРСР у 1990 році, і в такій редакції ним користувалися до 2010 року.

«У 2010 році в Україні був прийнятий закон про всеукраїнський референдум, так що новій Адміністрації не потрібно довго працювати над текстом документу. Але чинна Верховна Рада провела ініціативу і визнала цей закон неконституційним через порушення процедури голосування, коли голосували один за двох», – пояснив Лавринович.

Окрім цього, додає екс-міністр, закон про референдум 2010-го року мав одне положення, яке лякало представників влади.

«Цей закон був дражливий в одному моменті, а зокрема  давав право приймати нову Конституцію за народною ініціативою на всеукраїнському референдумі, але після дотримання всіх експертних процедур. Саме цей момент окремих представників влади дуже лякав. Але я вважаю, що не варто ховатися від людей, натомість дозволити суспільству висловлювати думку щодо повного тексту Основного закону», – підкреслив Олександр Лавринович.

Нагадаємо, новопризначений голова Адміністрації Президента Володимира Зеленського Андрій Богдан допускає проведення референдуму щодо мирних угод з Росією.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 08:28 :19