Новини » Події 28 травня, 2019, 20:24
ЗМІ виявили у посадовця на Сумщині паспорт РФ, отриманий в Криму після анексії

Журналісти виявили у начальника управління Держпродспоживслужби Сумської області Віталій Моісеєнка російський паспорт, який він нібито отримав після анексії Криму Росією. Посадовець каже, що громадянства РФ не має, але в Криму він працював після 2014 року.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на розслідування сумської журналістки Альони Щербакової спільно з аналітиком Transparency International (Росія) Романом Романовським.

Як зазначає видання, особа з громадянством іншої держави не може бути державним службовцем. В обласному управлінні СБУ не відреагували на прохання журналістки повідомити, чи була перевірка щодо Моісеєнка.

«Як з’ясувала журналістка, Віталій Моісеєнко отримав російський паспорт в окупованому Севастополі 19 червня 2014 року. Дата й місце народження Моісеєнка збігаються і в українському, і в російському документах. Підставою для видачі паспорта громадянина Росії стало свідоцтво про народження, яке було отримано у квітні 2014 року у місті Богодухів на Харківщині – саме там народився Віталій Моісеєнко», – йдеться у повідомленні.

Журналісти також визначили за даними паспорта РФ, що у нього є російський індивідуальний податковий номер в офіційному реєстрі Федеральної податкової служби РФ. Таким чином вони верифікували чиновника.

«До того ж журналісти перевірили згаданий паспорт громадянина Росії у відкритому федеральному реєстрі недійсних документів Росії. Паспорт на ім’я Віталія Моісеєнка там не значиться – а отже, це свідчить про те, що він дійсний і досі», – зазначають журналісти.

У паспорті громадянина Росії Моісеєнка адресою реєстрації зазначено місто Севастополь, вулиця Паркова 6-11.

Як з’ясували журналісти, це адреса однієї з будівель Академії Військово-морських сил України імені Нахімова. Після окупації Криму Росією цей навчальний заклад включили до структури Міністерства оборони Росії. А приміщення, у якому прописаний держслужбовець, є казармою військово-морської академії.

Чинне українське законодавство забороняє особі з подвійним громадянством обіймати посаду державного службовця. Відповідно до Закону України «Про державну службу» (ст.19, п. 2, ст. 84), якщо факт громадянства іншої країни стає відомим, до посадовця мають застосувати дисциплінарне покарання та звільнити з роботи.

Окрім того, юристи Інституту регіонального розвитку преси звернулися до Головного управління СБУ в Києві щодо відкриття провадження за статтею 111 Кримінального кодексу України («державна зрада») .

Вперше інформація про подвійне громадянство Віталія Моісеєнка була публічно озвучена на сесії обласної ради у Сумах у березні 2016 року. Журналісти направили запит в СБУ з проханням надати інформацію щодо результатів перевірки озвучених там фактів, але відомство жодних даних за запитом не надало.

Сам Віталій Моісеєнко заперечує наявність у нього російського громадянства. Водночас він підтверджує, що був прописаний за вказаною в російському паспорті адресою, коли ще жив у Севастополі як громадянин України. Моісеєнко залишався працювати в Криму до 2015 року, тобто і після анексії півострова. У 2016-му був призначений радником голови Сумської облдержадміністрації.

Читайте також: Гримчак любить поговорити в ефірі, – міністр Черниш відреагував на ідею позбавляти громадянства за паспорти РФ

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 12:03 :57