Новини » Політика 28 травня, 2019, 17:11
Верховний Суд скасував люстрацію колеги, якого звільнили два роки тому, – адвокат
Верховний Суд України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Верховний Суд України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду задовольнив позов Володимира Колесниченка, якого у 2017 році звільнили з посади судді за законом «Про очищення влади».

Про це повідомив у Facebook адвокат Андрій Федур.


За його словами, 27 травня КАС визнав незаконним та скасував рішення Вищої ради правосуддя від 23 травня 2017 року про звільнення Колесниченка в рамках люстрації з посади судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Андрій Федур зауважив, що «попереду ще велика палата ВС», і висловив задоволення щодо цієї ухвали.

«Я побачив дещо надзвичайно важливе. Судді можуть бути вільними, самостійними в ухваленні рішень. Не озиратися на політичні розклади і таке інше», – коментує адвокат.

Нагадаємо, що 23 травня 2017 року Вища рада правосуддя звільнила суддю Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ, колишнього голову Вищої ради юстиції Володимира Колесниченка за законом «Про очищення влади». Зокрема, ВРП визнала порушення суддею вимог щодо несумісності.

У червні 2017 року Колесниченко звернувся до Вищого адміністративного суду України як суду першої інстанції із позовом, у якому просив визнати незаконним та скасувати рішення щодо його звільнення.

29 січня 2018 року цю справу прийняв для провадження Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду.

У своєму позові Колесниченко просив повернути його на посаду з дати звільнення і виплатити компенсацію за втрачену зарплату.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-18 13:52 :36