Україна не зможе уникнути повернення боргів, навіть після дефолту, – Устенко

ZIK

Наразі є дуже чітке розуміння у команди Володимира Зеленського, що борги країні ніхто не скасовує, навіть після дефолту. Можливо, їх вдасться реструктуризувати, але виплачувати їх все одно потрібно. Яскравим прикладом є Аргентина, яка свого часу оголосила про дефолт, але попри це вона була змушена повернути гроші Міжнародному валютному фонду та Світовому банку.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK розповів виконавчий директор фонду Блейзера Олег Устенко.

«Не забувайте, все, що стосується дефолту, вплине на можливість запозичення на зовнішніх ринках капіталу. І саме це відкине Україну від цих ринків. Тому я дуже негативно в принципі ставлюся до розмов про можливий дефолт. Та і в Зеленського наразі це не розглядають, як варіант», – сказав Устенко.

За його словами, банкрутство не рятує країну від скасування боргів. Адже все одно треба віддавати гроші по зовнішніх боргах.

«Є дуже чітке розуміння того, що борги ніхто не прощає. Можливо, їх вдасться реструктуризувати, але виплачувати все одно треба буде. Наприклад, коли Аргентина оголошувала про дефолт, то Міжнародному валютному фонду і Світовому банку вони повертали гроші. Тому я дуже здивуюсь, якщо Україна якось зможе уникнути і не віддавати ці гроші», – зазначив він.

Експерт розповів, що вже цього тижня маєа відбутись зустріч Зеленського із міжнародною місією.

«Треба чітко усвідомити, що проблеми і пробуксовки, які зараз виникли у програмі співробітництва з МВФ є абсолютною відповідальністю адміністрації, яка відходить. Адже програма на 3,9 млрд. доларів, в якій зараз перебуває Україна, була розрахована на те, щоб країна якраз пережила пік політичного циклу. Зокрема, йдеться про те, що у нас відбулись два тури президентських виборів і повинні відбутись вибори до ВР. Саме парламентські вибори у плані стояли на осінь 2019 року, а те, що вони зміщуються, зовсім не змінює суті програми», – прокоментував Устенко.

Він наголосив, що зміни можливі лише тоді, коли не виконувалися зобов’язання. Саме до цього моменту відповідальність лежить на ВР, яка відходить, і на Адміністрації Президента, яка вже відійшла.

«Всі повинні розуміти, що МВФ необхідний Україні як в середньостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Адже, лише до кінця року ми повинні повернути чотири мільярди доларів. Також у нас є виплати на наступний рік, котрі становитимуть близько десяти мільярдів доларів. І президент Зеленський починає обговорювати з місією МВФ питання, пов’язані з можливістю відкриття нової програми розширення кредитування, бо без неї важко буде отримати новий транш», – додав він.

Нагадаємо, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко вважає, що заява бізнесмена Ігоря Коломойського щодо наслідування прикладу Греції щодо кредитів МВФ становить загрозу національній економіці.

Зокрема, у заява бізнесмена Ігоря Коломойського щодо можливого дефолту з’явилася після того, як в Україна прибула місія МВФ і стало відомо, що Фонд може відкласти надання Україні чергового траншу через позачергові вибори і відставку уряду. У цих умовах Коломойський радить новообраному президентові «брати приклад з Греції»: замість того, щоб віддавати зовнішні борги, оголосити дефолт.

Читайте більше новин на тему: дефолтLoading...