Новини » Суспільство 28 травня, 2019, 11:49
«У вирі міжнародного визнання»: «Юність» святкує 55-річчя
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK
 • Фото: ZIK

Душа українського народу найяскравіше проявляється у танцях – барвистих, яскравих, пристрасних, запаморочливих, яким гаряче аплодували 26 травня у неповторному виконанні заслуженного ансамблю танцю України «Юність», що виступив у Львові з програмою «У вирі міжнародного визнання». Це вже третій концерт в рамках святкування 55 річчя колективу.

Ансамблю «Юність» є що згадати, упродовж 55 років цей професійний колектив гідно представляє Україну на міжнародній арені як мистецький дипломат найвищого рівня – його вихор народного танцю захоплював і зачаровував людей у різних куточках світу. Та й неможливо залишатися байдужим, коли на сцену виходить «Юність», його неперевершений український гопак закордонна публіка завжди зустрічає аплодисментами стоячи, бо вважає цей твір гімном України.

Творчий шлях заслуженого ансамблю танцю України «Юність» – це сотні концертних майданчиків 56 країн світу, це незліченні перемоги і нагороди, багатогранний репертуар. Під час концерту, що відбувся 26 травня у Львові, у виконанні «Юності»  емоційно і яскраво зазвучали сюїта польських танців – полонез, оберек, мазурка, краков’як (художній керівник, народний артист України Михайло Ваньовський); хореографічні мініатюри «Перше побачення», «Заручини» (виконували Івона Романюк, Ірина Семен, Тарас Циганчук, Орест Миколаєвич); болгарський танець; пристрасний циганський танець (солістка Іванна Петровська); український народний танець «Козачок з бубнами»; молдавський танець Тропеїта; фантастична «Угорська рапсодія» та інші. Зразковий ансамбль танцю "Карпати" виконав закарпатський танець «Березнянка» (керівник – Заслужений артист України Василь Семен).

Розпочався концерт виконанням гімну Європейського Союзу, таким чином символізуючи, що «Юність» і Україна не йдуть у Європу, бо вони і є  Європою. Півторагодинний  хореографічний марафон тримав публіку у напрузі від першого і до останнього акорду, це було свято краси,  грації та неймовірної енергетики. Вражали і захоплювали не лише постановки, а й барвисті костюми, які, до слова, були створені 49, 48 років тому, але збереглися у прекрасному стані. На концерті були присутні представники народного ансамблю «Просвіта» українського культурного товариства «Просвіта» з Буенос-Айреса (Аргентина), яким керівник «Юності» Михайло Ваньовський подарував на згадку диск з концертною програмою колективу до роковин Т. Г. Шевченка.

Нагадаємо, ансамбль «Юність» заснував у 1964 році Мирослав Вантух – Герой України, академік, професор, народний артист України, лауреат державної премії імені Т. Г. Шевченка. Але у 1980 році Мирослав Вантух переїхав у Київ, щоб очолити Національний заслужений академічний ансамблю танцю України ім. П.Вірського, а «Юністю» заопікувався народний артист Михайло Ваньовський, який дотепер продовжує плекати таланти і розвивати колектив. Вочевидь, зараз це дається непросто, бо для державних інституцій від культури підтримка таких професійних колективів не є пріоритетом, а меценатство у нас не розвинене. Михайло Ваньовський розповів, що зараз «Юність» запросили в Хорватію на святкування 40-річчя української діаспори. «Ми звернулися до державних інстанцій, які могли б допомогти нам виділити автобус. У відповідь почули: «100 тисяч на транспорт колективу не можемо дати, а лише 5 тисяч, але це вас не врятує», – зазначив Михайло Ваньовський.

Проте, колектив  шукає вихід зі складних ситуацій, скажімо, під час цього концерту розпочали збір доброчинних внесків  для того, щоб поїхати на святкування 40-річчя української діаспори у Хорватії. Михайло Ваньовський пригадав, як ансамбль «Юність» у далекому 1988 році міг дозволити собі поїздку в Аргентину та Індію, а в Уругваї на концерті у Палаці спорту їм аплодували понад 20 тисяч людей.

Попри теперішні труднощі, ансамбль «Юність» живе і дарує естетичну насолоду, на його прапорі зображено безконечник, який  символізує,  - Юність ніколи не закінчиться, вона буде вічно, допоки існує земля, природа і мистецтво, бо показує справжню Україну – з її історією, міфологією, музикою, танцями. Браво, бравісімо "Юності" за те, що вона є і продовжує творити  та надихати!

Галина Палажій,
IA ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 17:42 :13