Новини » Світ 28 травня, 2019, 21:45
Штати продовжать допомагати Україні нарощувати військову потужність, – Волкер

Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацю з Україною для нарощування її військових спроможностей, включно з постачанням бойової (летальної) зброї.

Про це у вівторок під час відеоконференції заявив спеціальний представник Державного департаменту США щодо України посол Курт Волкер, повідомляє Укрінформ.

«Україна, як і будь-яка інша держава світу, має право на самооборону, це право закріплене в Хартії ООН. З певних причин попередньою адміністрацією було прийняте рішення не допомагати Україні з (розвитком) її оборонних спроможностей, зокрема бойових оборонних спроможностей. Зараз це скасовано, і США готові співпрацювати з Україною, як ми це робимо з іншими країнами, підтримуючи їх законні оборонні потреби», – наголосив Волкер.

Він нагадав, що бюджет США передбачає закордонне військове фінансування, яке затверджується Конгресом. У випадку з Україною, за його словами, таке фінансування спрямовується на постачання найнеобхіднішого обладнання, такого як протитанкові й антиснайперські системи. США будуть продовжувати консультації з Україною щодо того, якими є її законні оборонні потреби і що США можуть надати.

«Ми також відкриті для воєнної торгівлі, коли Україна закуповує військове обладнання у Сполучених Штатах, і це нормальний курс розвитку оборонних спроможностей», – зауважив американський дипломат.

За його словами, у випадку з Україною це особливо важливо, оскільки вона зазнає нападів щодня. «Країна гостро потребує зміцнення власних оборонних спроможностей, щоб запобігти будь-якій подальшій втраті території вздовж лінії розмежування і створити умови, за яких мирні переговори будуть можливими», – додав Волкер.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 22:15 :24