Новини » Економіка 28 травня, 2019, 15:59
Президенти не зустрічаються з місіями МВФ, — ректор Міжнародного інституту бізнесу
ZIK
ZIK

Зазвичай з місіями МВФ зустрічаються міністри фінансів і голови нацбанків. Однак в Україні ці фігури не є самодостатніми, а тому під час таких візитів мусить бути присутнім і глава держави.

Про це економіст, банкір, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко заявив в програмі «Коментарі» на телеканалі ZIK.

«Реального результату від зустрічі не буде. Ймовірно, відбудеться просте знайомство. Зеленський має показати своє бачення — штрихи до економічного майбутнього країни», — каже експерт.

Олександр Савченко пояснює, чому Президент України зустрічається з місією МВФ.

«Як правило, президенти країн не зустрічаються з місіями МВФ і не підписують угоди. Цим займаються міністри фінансів і голови Нацбанку. Та в нас ці фігури не самодостатні. Вони  не мають бачення своєї монетарної доктрини. Саме тому вони запрошували прем’єрів, президентів», — говорить банкір.

Володимир Зеленський має не звітувати, а викласти своє бачення економічного майбутнього України, зазначає Олександр Савченко.

«Важливо знати, чи збирається він дозволити продавати уже приватизовану землю, чи запустить ринкові механізми в системі ЖКГ, чи хоче відмовитися від монополії. Також він може налагодити і персональні стосунки, якщо йому сподобається зустрічатися з місією МВФ», — додає економіст.

Олександр Савченко наголошує: з МВФ співпрацюють всі країни світу, навіть Росія.

«Кредити беруть лише ті держави, які є в кризовому стані. Україна перманентно просить кредити. Думаю, що Зеленський має запропонувати продовжити співпрацю з МВФ ще на рік, а далі вже самостійно будувати майбутнє», — вважає експерт.

Нагадаємо, радник президента Володимира Зеленського Олександр Данилюк спростував заяви Коломойського про дефолт і обіцяв продовжити співпрацю з МВФ.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 17:17 :40