Новини » Світ 28 травня, 2019, 19:00
Президент Чехії вважає, що «Північний потік-2» вигідний його країні

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що газопровід «Північний потік-2» відповідає економічним інтересам Чехії і розкритикував США за втручання у реалізацію проекту.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на видання Lidovky.

Земан заявив, що не розуміє, чому Сполучені Штати повинен турбувати «Північний потік-2». Так він відреагував на майбутнє схвалення у США закону, який передбачає санкції проти компаній та осіб, що беруть участь в будівництві газопроводу.

«Я не бачу причин, чому «старший брат» за океаном повинен казати, чи повинен газопровід служити своїй меті», – сказав Земан. За його словами, Німеччина і Росія домовилися про проект, а іншим немає чого коментувати.

Він також зауважив, що Чехія бідна на енергетичну сировину та змушена імпортувати газ.

«У нас є два варіанти – або імпортувати зріджений природний газ з-за кордону, або імпортувати його з іншого боку земної кулі в незрідженому вигляді. Проблема в тому, що зріджений газ щонайменше на 30% дорожчий… Різниця в ціні занадто велика, щоб її ігнорувати», – сказав Земан.

Нагадаємо, міністр енергетики США Рік Перрі раніше анонсував ухвалення законопроекту про санкції проти компаній-учасниць проекту «Північний потік-2» у «не дуже віддаленому майбутньому».

Проти проекту газопроводу «Північний потік-2» виступають США, кілька країн Східної Європи, Скандинавії та Балтики. Вони побоюються, що газогін збільшить залежність Європейського Союзу від російського газу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-16 06:03 :12