Новини » Економіка 28 травня, 2019, 12:25
Понад 70% виробників електроенергії виступають за впровадження нового ринку з 1 липня, – опитування ExPro
<nbsp;>

Виробники електроенергії в Україні переважно виступають за впровадження нового ринку з 1 липня.

Такими є результати опитування, проведеного виданням ExPro.

За даними цього опитування, компанії, що генерують 77% всієї електроенергії, виступають за запуск нового ринку саме 1 липня 2019 року, як це встановлено законодавством. Перш за все, енергохолдинг ДТЕК і «Донбасенерго», а також оператор діючих АЕС – НАЕК «Енергоатом», який виступає проти технічного переносу дати запуску ринку.

«Вважаємо технічне відтермінування відкриття ринку недоцільним, оскільки це буде сприяти подальшому безвідповідальному невиконання окремими учасниками ринку і органами державної влади обов’язків, покладених на них законом України «Про ринок електричної енергії», і наполягаємо на початку дії нового ринку з 1 липня 2019», – висловив свою думку в матеріалі видання президент «Енергоатому» Юрій Недашковський.

Згідно з даними, опублікованими виданням ExPro, група ДТЕК аргументує свою позицію високим ступенем готовності нормативної бази та інфраструктури. Але з іншого боку, вважає, що необхідно встановити цінові обмеження на ринку «на добу вперед», щоб уникнути цінових шоків.

«Я категоричний противник будь-якого перенесення. Я вважаю, що термін, який прописаний в законі, повинен бути витриманий. Навіть з тими затримками, які викликані недопрацьованою законодавчою базою, є всі підстави для переходу до нового ринку. Можливо, не в повному обсязі, але треба починати рухатися з 1 липня», – сказав генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

У матеріалі наголошується, що, швидше за все, «Центренерго» також підтримує дату 1 липня, однак публічної позиції компанія не висловлювала.

Нагадаємо, президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець заявив, що в електроенергетиці уже запущені незворотні процеси, які унеможливлюють відтермінування запуску нового ринку з 1 липня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 18:01 :46