Пенсії у випадку дефолту: економіст відповів на запитання про можливість невиплати

ZIK

У випадку дефолту пенсіонерам не треба хвилюватись за невиплату пенсій, інше питання, що це вплине на їх розмір.

Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст, політик Андрій Новак.

Ведуча програми поцікавилась, що буде з пенсійними виплатами у разі оголошення дефолту. У відповідь пан Новак розповів, що пенсії це першочергові виплати, тому в будь-якому випадку їх будуть виплачувати. Тобто, за його словами, якщо не будуть виплачувати пенсії, то в країні практично нічого не будуть фінансувати.

«Я сподіваюся, що ми ніколи не дійдемо до такої ситуації. Який би не був дефіцит Пенсійного фонду – 165 мільярдів гривень, як зараз, чи 200-250 – однаково цей дефіцит у першу чергу буде покриватися з державного бюджету. Тому пенсіонерам не треба хвилюватися за невиплату пенсій, інше питання, що треба думати про їх розмір», – зазначив економіст.

Окрім цього, гість програми вважає, що зараз в Україні немає ні фінансових, ні економічних, ні тим більше політичних підстав оголошувати дефолт. На його думку, якщо Україна у два найважчі роки – 2014 і 2015 не оголосила дефолт, то зараз, коли відбувається економічне зростанні, безглуздо його оголошувати.

«У 2014 році було падіння ВВП на 10%, активна фаза війни, обвал курсу гривні, майже не було золотовалютних резервів, і тоді Україна не оголошувала дефолт. У 2015 році відбулося ще більше падіння ВВП, і продовжився обвал гривні. А зараз у нас третій рік поспіль ріст ВВП, відносно стабільний курс гривні, майже рекордні золотовалютні резерви за останні роки, і в цей час ми раптом будемо оголошувати дефолт?» – дивується пан Новак.

Як повідомлялось раніше, олігарх Ігор Коломойський заявив, що Володимир Зеленський повинен наслідувати приклад Греції і відхилити програму Міжнародного валютного фонду або «піти» в дефолт за зовнішнім боргом.

Водночас низка експертів виступила проти такої ідеї, наголошуючи, що в України та Греції – зовсім різні позиції, а «дефолт – це свідома відмова від репутації».

Читайте більше новин на тему: дефолтLoading...