Окупанти не визнають усієї кількості полонених українців, – Юрій Гримчак

ZIK

Адміністрація ОРДЛО та РФ не визнають, що утримують 107 полонених українців, а кажуть лише про 27.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак.

За його словами, пропозиція обміну всіх на всіх була озвучена ще два роки тому і за цей час Україна провела значну роботу з перевірки даних полонених.

«На сьогодні ми маємо точні дані про наявність на території ОРДЛО 107-ми наших військовополонених та заручників. Проте окупаційна адміністрація та Російська федерація каже, що вони мають тільки 27, а про інших нічого не знають. Хоча європейський комісар, який відвідував ОРДЛО бачив і спілкувався з ними, проте та сторона не визнає це», – зауважив пан Гримчак.

Тому, як зауважив посадовець, всі розмови, що Україна не хоче обміну, не відповідають дійсності. Пан Гримчак додав, що Україна готова йти на будь-які компроміси, аби повернути наших людей, хоча є питання щодо звільнення людей, які не брали участь у подіях, які відбувалися в ОРДЛО.

«Була проведена як верифікація ув’язнених, які перебувають в Україні. Були представники матерів тих осіб, які утримуються у нас в ув’язненні. Така сама робота була проведена на території ОРДЛО всіма засобами, які в нас є. Ми точно знаємо, де знаходяться наші люди і вимагаємо звільнити їх всіх, а не тільки тих, які хоче та сторона», – відзначив Гримчак.

Також він додав, що п’ять років виступав за Мінський формат і вважає, що його досить тяжко змінити.

«Хоча б тому, що він прописаний у резолюції Ради безпеки ООН і виконувати його в першу чергу зобов’язана РФ. Тому всі розмови про якийсь інший формат – це радше лише бажання», – констатував Юрій Гримчак.

Як раніше повідомлялося, Міжнародний трибунал зобов’язав Російську Федерацію терміново звільнити два українських корабля і допоміжне судно, а також 24 моряків.

25 листопада 2018 року РФ захопила в Керченській протоці катери українських Військово-морських сил «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. РФ захопила 24 українських моряків, яких ООН визнала військовополоненими.

 Loading...