Новини » Політика

Одне рішення з трибуни парламенту, – депутат пояснив причину розмов про дефолт

ZIK

Розмови про дефолт почалися після того, як були призначені позачергові вибори, а відтак припинилася програма фінансування МВФ.

Це заявив народний депутат України Олександр Опанасенко в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK.

Депутат зауважив, що якби зараз був 2014 рік і уряд Арсенія Яценюка, то, можливо, ідея Ігоря Коломойського про дефолт була б гарним виходом із ситуації. Але зараз, на думку політика, це лише призведе до важких наслідків.

«Можна пригадати про «фантастичні» управління активами «Аеросвіту», який збанкрутував ще до 2008 року, і було завдано збитків на понад 4 мільярди – подібна ситуація була і з МАУ. Тобто для пана Коломойського «вішати» борги і не розраховуватися за ними – це певна стратегія. Але якщо ми «дефолтнемося», то можна на 5 років взагалі забути за зовнішні ринки запозичень», – прокоментував Олександр Опанасенко.

Він також нагадав, що розмови про дефолт почалися після того, як були призначені позачергові вибори, а відтак припиналася програма фінансування МВФ.

«До програми МВФ підв’язане отримання будь-якої макрофінансової допомоги – чи то від ЄС, чи США. І хоч офіційно фінансування ще не зупинилося, але ми грошей не отримуємо, адже під час виборів цей процес зупиняється», – підкреслив народний депутат.

Проблема і в тому, додає політик, що до кінця року потрібно заплатити 4 мільярди доларів, і ці борги потрібно рефінансувати.

«Лише одне рішення про дочасні вибори призвело до того, що ми 4 мільярди отримаємо не під 2%, які б надав МВФ, а під 10% – а тепер порахуйте різницю. Тобто одне рішення з трибуни Верховної Ради та Указ Президента коштує нам 300 мільйонів доларів, а це майже 10 мільярдів гривень», – наголосив Олександр Опанасенко.

Як повідомлялося, заява бізнесмена Ігоря Коломойського щодо можливого дефолту з’явилася після того, як в Україну прибула місія МВФ і стало відомо, що Фонд може відкласти надання Україні чергового траншу через позачергові вибори і відставку уряду. В цих умовах Коломойський радить новообраному Президентові «брати приклад із Греції»: замість того, щоб віддавати зовнішні борги, оголосити дефолт.

Читайте більше новин на тему: дефолтLoading...