Новини » Суспільство 28 травня, 2019, 14:19
Наявність цілі в житті знижує ризик ранньої смерті, – вчені

Вчені з університету Мічігану провели масштабне дослідження, в якому брали участь люди за 50 років. Анкетування і подальше спостереження за життям добровольців виявили зв’язок між наявністю цілі у житті і зниженим ризиком ранньої смерті.

Робота опублікована в журналі JAMA Netw Open, пише Naked-science.

Починаючи з 1992 року Мічиганський університет спільно з Інститутом соціальних досліджень проводить довгострокове дослідження здоров’я людей, які виходять на пенсію (Health and Retirement Study, HRS). Фахівці, скориставшись цією програмою, простежили кореляцію між життєвою метою і ризиком ранньої смерті.

Вони відібрали 8419 людей, але 1434 людини вибули з тих чи інших причин. 6985 волонтерів у 2006 році пройшли модифіковану Шкалу психологічного благополуччя Райффа і Киза, яка на прикладі оцінок таких тверджень, як «Мені подобається будувати плани на майбутнє і втілювати їх в життя» або «Моя щоденна діяльність часто бачиться мені банальною і непотрібною», показувала, чи є у людини мета у житті і наскільки вона сильна. З усіх учасників 4016 (57,5%) – жінки, середній вік всієї вибірки – 68,6 років.

З 2006 по 2010 рік автори стежили за благополуччям добровольців. За цей час померло 776 осіб. Психологи співвідносили причини смерті з силою життєвих цілей померлих. При цьому вони враховували такі сторонні фактори, як стать, вік, сімейний стан, раса, рівень освіти, шкідливі звички та інші.

Серед тих, хто мав найвищу силу життєвих цілей, померло 17 осіб, в той час як в групі з найнижчою мотивацією, то померло 83 людини.

Автори хочуть перевірити, чи дійсно наявність мети впливає на тривалість життя і чи може в такому випадку поява життєвої мети знизити ризик ранньої смерті.

Читайте також: Вчені з’ясували, звідки беруться нічні кошмари

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-15 23:01 :33