Новини » Світ 28 травня, 2019, 20:48
НАСА повідомило, коли на Землю може впасти астероїд, що знищить 60% людства
Астероїд Бенну
Астероїд Бенну

Національне управління з аеронавтики і космічного простору (NASA) оголосило, що астероїд Бенну є потенційною загрозою для життя на Землі, оскільки він може зіткнутися з нашою планетою. Дослідники також спрогнозували ймовірну дату зіткнення двох небесних тіл.

Про це повідомляє Gazeta.pl.

Астероїд 101955 Бенну, що входить до групи Аполлона і має радіус близько 262 м., відкрили 11 вересня 1999 року в рамках проекту з пошуку астероїдів LINEAR в обсерваторії Сокорро. НАСА визнала астероїд небезпечним для Землі, і за ним встановили постійне спостереження. Вчені вважають, що якщо Бенну впаде на поверхню Землі, це призведе до повного знищення життя на нашій планеті. Cила удару астероїда може призвести до смерті близько 60% людей. Якщо ж Бенну впаде в океан, то це призведе до гігантського цунамі. Дослідники оцінюють, що хвиля, яка з’явиться внаслідок падіння небесного тіла, може поглинути всіх жителів Землі.

Науковці НАСА вважають, що шанси того, що астероїд Бенну зіткнеться із Землею, становлять 1: 2700. Їх розрахунки показують, що зіткнення цих двох небесних тіл може відбутися 25 вересня 2135 року. НАСА розглядає можливість відправки восьми тонн ракет, які можуть змінити траєкторію польоту астероїда Бенну. Для цього, однак, необхідно розробити спеціальну технологію.

Компанія Lockheed Martin Space Systems створила для НАСА космічний апарат в рамках проекту OSIRIS-REx. Запуск апарату здійснено 8 вересня 2016 року. Досягнення астероїда і забір ґрунту заплановано на 2019 рік, а повернення на Землю – у 2023 році. На початку 2019 р. прилади зонда зафіксували помітний викид пилу з астероїда. 6 січня вчені виявили струмінь невеликих частинок, які вилітали з поверхні Бенну, а протягом наступного місяця було зафіксовано ще 10 подібних подій.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 23:11 :38