Гримчак прогнозує, що Зеленський у питанні Донбасу і Криму робитиме те ж, що й Порошенко

ZIK

Україні не потрібна війна і вже зараз у команді Зеленського розуміють, що іншого шляху, окрім того, якого дотримувався Порошенко – немає. Тому, найімовірніше, вони притримуватимуться тієї ж стратегії і завдяки міжнародним санкціям, які посилюються, змусять РФ повернути українських полонених.

Про це в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK говорив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Юрій Гримчак.

«Нинішня Адміністрація Президента Зеленського виступає за відкритий діалог і пропонує його. Але у відбулось те, коли ти бачиш документи, зведення розвідки і не лише, багато що стає зрозумілішим», – сказав Гримчак.

За його словами, навіть, якщо говорити з приводу залучення Великої Британії і США, то на жаль, це виявилось не просто. Хоча б тому, що Нормандський формат є в резолюції Радбезу ООН і такі країни як Німеччина та Франція делеговані ЄС за погодженням із США.

«Звісно, я б вітав якісь доручення, але наскільки я знаю, ні США, ні Британія, зараз не збираються цього робити», – зазначив він.

Що ж стосується закінчення війни, тобто те, що дуже часто закидували Порошенку про два тижні, які він пообіцяв одразу після виборів. На жаль, він розповів, що тоді були віддані команди і дві третини Донецької та Луганської областей були звільнені, після того зайшли у великій кількості російські війська на нашу територію.

«Бойові дії ми б вже тоді завершили, мабуть, до вересня і повністю очистили нашу територію від всього, що там є. І люди там жили б так, як в Харкові або тоді ще окупованому Слов’янську, чи Краматорську. Там діють українські закони, виплачуються українські пенсії і ніхто нікого не переслідує ані за російську мову, ані за приналежність до якоїсь церкви», – прокоментував він.

Тому, на його думку, як тільки зараз стає зрозумілим і Зеленському і його команді, що не Порошенко почав війну, все виглядає по-іншому.

«Війна нам не потрібна, тому що стримує розвиток нашої держави і не дає в повну силу розвиватись. Але іншого шляху немає і на скільки я бачу у Зеленського йдуть тим же шляхом. Тому що міжнародна підтримка і санкції для РФ вкінці-кінців призведуть до того, що будуть звільнені наші моряки, заручники, повернуті кораблі і на Донбасі буде мир і злагода. Крим також повернеться, бо на жаль, іншого шляху, окрім політично- дипломатичного немає», – додав Гримчак.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський здійснив першу робочу поїздку на Луганщину, де оглянув позиції військових у Станиці Луганській і Щасті. Зокрема, в Станиці Луганській Зеленський побував на передовій на посту спостереження та бліндажах. Де найближча позиція супротивника розташована за 400 метрів.

 

Loading...