live
Новини » Політика

«Бранці Кремля стежать за новинами з України»: Геращенко отримала листи від Клиха і Ваітова

Фото: EPA/ROMAN PILIPEY

Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко отримала листи від політв’язнів Кремля Станіслава Клиха і Рустема Ваітова та закликала усіх небайдужих писати українським бранцям, оскільки для них це надзвичайно важливо.

Про це вона розповіла на своїй сторінці у Facebook.

«Отримала листи від політв’язнів Кремля Станіслава Клиха, якого утримують в Челябинській області і Рустема Ваітова, його утримують в Єкатеринбургу. Головне в цих листах – речення українською «До зустрічі!». Бранці стежать за новинами з України, дякують всім за листи і підтримку в’язнів та їх родини, дуже сподіваються на звільнення», – написала Геращенко.

Вона нагадала, що торік українська влада неодноразово намагалася звільнити політв’язнів Кремля, пропонуючи і в рамках мінської групи, і через Уповноваженого Верховної Ради з прав людини обмін у форматі 25/25. Неодноразово пропонували також формати 1/1, зокрема, готові були передати РФ її громадян – засудженого в Україні за тероризм Олексія Седікова чи 72-річного В’ячеслава Висоцького, які мають проблеми зі здоров’ям, в обмін на наших бранців, які мають важкі захворювання. Зокрема, за словами Геращенко, українська сторона просила негайно звільнити Станіслава Клиха і Павла Гриба.

«На жаль, Кремль зайняв деструктивну позицію і заблокував будь-які спроби вирішення гуманітарних питань... Шкода, що для РФ долі людей – українців, та й своїх громадян – ніколи нічого не вартували», – з жалем сказала перший заступник Голови ВР.

Геращенко зауважила, що написала всім політв’язням і військовополоненим листи, в яких поінформувала, що прийняла рішення про відставку з посади Уповноваженого Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі і учасника гуманітарної групи в Мінську. При цьому вона запевнила, що й надалі як політик і як громадський діяч буде всіма силами їх підтримувати і сприяти звільненню.

Геращенко закликала усіх небайдужих знаходити час і писати українським політв’язням, адже слова підтримки і новини з України – дуже важливі в російських тюрмах.Loading...
Loading...
Loading...