Новини » Спорт 27 травня, 2019, 1:01
Збірна Фінляндії втретє виграла чемпіонат світу з хокею
Національна збірна Фінляндії з хокею у Братиславі втретє виграла чемпіонат світу / championat.com

У словацьких містах Братислава та Кошице наприкінці доби 26 травня завершився 83-й чемпіонат світу з хокею в елітному дивізіоні серед чоловічих команд.

Чемпіоном світу стала збірна Фінляндії, яка у фіналі здобула вольову перемогу над командою Канади – 3:1 (0:1, 1:0, 2:0). Нагадаємо, раніше у плей-оф хокеїсти Суомі у чвертьфіналі, в овертаймі з рахунком 5:4 вирвали звитягу у збірної Швеції, яка вигравала на двох попередніх світових форумах. При цьому по ходу зустрічі фіни програвали 1:3 та 3:4. А в півфіналі підопічні Юкки Ялонена зупинили головного фаворита чемпіонату – збірну Росії. Єдину в матчі шайбу у ворота «Червоної машини» закинув капітан збірної Фінляндії Марко Анттіла.

Марко став героєм і фінального матчу. Спочатку, у другому періоді він зрівняв рахунок, а в третьому вивів Суомі вперед – 2:1. Цікаво, що загалом Анттіла, якому сьогодні, 27 травня, виповнюється 34 роки, на чемпіонаті світу-2019 закинув лише чотири шайби, але всі в матчах плей-оф: по одній у чвертьфіналі шведам (зрівняв рахунок наприкінці зустрічі – 4:4, перевівши гру в овертайм) і в півфіналі росіянам (єдина в матчі) та дві – у фіналі канадцям, про які ми уже розповідали.

Відзначимо, що Фінляндія утретє виграла трофей, причому попередній раз це сталося також у Словаччині, в 2011 році.

Також слід відзначити, що перед чемпіонатом, що завершився, фахівці говорили, що цьогоріч у Фінляндії найслабша збірна за останні 30 років. Адже в її складі приїхали лише два гравці з Національної хокейної ліги, причому обидва відіграли неповний сезон. При цьому в команді Юкки Ялонена серед 23 гравців було одразу 18 дебютантів світового форуму. Для порівняння, у шведів був 21 гравець з НХЛ, не кажучи вже про Канаду і США, а в росіян була найбільш зіркова збірна за останні років двадцять…

До речі, на чемпіонаті світу-2019 Фінляндія Канаду обіграла двічі. Саме ці команди грали між собою на груповому етапі в перший грі турніру. Як і в фіналі, Суомі обіграли Кленові листя так само з рахунком 3:1.

2019-06-20 07:54 :34