Новини » Політика 27 травня, 2019, 18:34
Верховний Суд відмовився розглядати позов до Зеленського щодо розпуску ВР
Верховний Суд України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Верховний Суд України. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до Президента Володимира Зеленського про визнання протиправним і нечинним Указу про припинення повноважень Верховної Ради.

Про це повідомляє прес-служба суду.

«Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до Президента України Володимира Зеленського про визнання протиправним і нечинним Указу Президента України від 21 травня 2019 року № 303/2019 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» у зв’язку з тим, що розгляд такої справи віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України», – йдеться у повідомленні.

Верховний суд дійшов висновку, що за змістом положень ч.2 ст. 147, ч.1 ст. 150 Конституції перевірка на предмет відповідності Основному Закону всіх без винятку правових актів Верховної Ради і президента належить до повноважень Конституційного Суду.

Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради України порушує його права як виборця, який брав участь у виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, і зацікавлений у безперервній і стабільній роботі парламенту. Стверджував, що призначення позачергових виборів до ВРУ на 21 липня 2019 року теж порушує його виборчі права (не тільки як виборця, але і як суб’єкта права на самовисунення кандидатом у народні депутати України), а саме перешкоджає його планам на відпочинок влітку та участі у виборах народних депутатів України, як і планувалося, восени.

Дана ухвала може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її прийняття.

Нагадаємо, 23 травня набув чинності указ президента України Володимира Зеленського, який достроково припинив повноваження парламенту восьмого скликання та призначив вибори на 21 липня.

Указ Зеленського про розпуск Ради оскаржили у Верховному суді.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 23:02 :29