Новини » Суспільство 27 травня, 2019, 17:43
Вчені створили унікальний матеріал, який зменшує силу удару завдяки оригамі

Вчені з Університету Вашингтона створили новий метаматеріал – він використовує техніку оригамі для пом’якшення сили удару та послаблення напруги. Матеріал можна застосувати у багатьох сферах: від ракето- та машинобудування до доставки дронами.

Про це пише Platfor.ma.

Як стверджує один з авторів дослідження, доцент кафедри авіації та космонавтики Джинкю Янг, нова речовина може дійсно ефективно захищати людей.

«Якби ви носили шолом з цього матеріалу і щось вдарило по ньому, ви б ніколи не відчули удару по голові. На той час, коли енергія досягне вас, вона більше не матиме достатньої сили», – переконує він.

Кожен елемент матеріалу, деформуючись, здатний повернутися до нормальної форми, наче відштовхуючи зовнішній тиск. Справа в тому, що сила удару поглинається і трансформується у зворотну. Експерти впевнені, що застосовувати матеріал можна у безлічі сфер. Скажімо, він стане в пригоді у машинобудуванні і допоможе людям уникнути серйозних ушкоджень під час аварій.

 

Прототипи нового матеріалу дослідники виготовили з паперу. Використовуючи лазерний різак, вони розрізали пунктирні лінії на папері там, де папір мав складатися. Далі дослідники побудували ланцюжок з 20 комірок з таким «оригамі» й підключили один його кінець до пристрою, який запускав реакцію по всьому ланцюжку. У жодному випадку імпульс не доходив до кінця, перетворюючись на силу натягу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 21:20 :43