Новини » Регіони 27 травня, 2019, 12:12
В Івано-Франківську іноземні студенти-медики вийшли на протест

Іноземні студенти ІФНМУ організували протестну акцію проти несправедливості при здачі іспиту КРОК-2. Це фінальний ліцензійний іспит, який студенти складають по завершенню навчання. Його іноземні студенти в Івано-Франківському медуніверситеті складали минулої п’ятниці.

Про це пише «КУРС».

Сідор Опара, студент 6  курсу, пояснив, що зібрали протестну акцію проти несправедливості. Він каже, що в Україні іспити відрізняються від іспитів в Європі і в інших країнах.

Суть проблеми в тому, що спочатку на сайті наголошували, щоб студенти звертали увагу на питання з тем «Вакцинація» та «Профілактика».

Відповідно, студенти готувались з цих питань, а виявилося, що на екзамені було тільки одне питання з тем «Вакцинація» та «Профілактика», але багато нових питань з теми «Гігієна».

Окрім того, в іспиті КРОК-2, пояснюють іноземні студенти, було багато того, чого не було в методичці та схемі, і ніхто їх тому не вчив.

У програмі були загальні питання щодо гігієни, а на іспиті була термінологія, якої вони навіть не розуміли.

Студенти переживають, що не склали іспит і їм доведеться наступного року перескладати. Для цього треба буде багатьом їхати додому, робити візу і повертатися назад для перездачі.

Вони кажуть, що багато хто гарно вчився і КРОК не відображає їхнього рівня знань.

Учасники протесту організовано звернулися за поясненням до адміністрації вишу. До них вийшла заступниця ректора Ганна Ерстенюк.

«Питання до КРОК-2 вибирає центр тестування, – пояснила Ганна Ерстенюк. – Просимо записати перелік питань, з якими ви не згідні. Результати КРОКу будуть за 10-14 днів після проведення тестування. За цей час перелік питань буде наданий для повторної експертизи, і якщо вони будуть визнані невідповідними, бал за них не буде враховуватися при визначенні кінцевого бала».

Зі свого боку, кафедра ІФНМУ перегляне та проаналізує буклети-методички, пообіцяла заступниця ректора.

Ерстенюк каже, що подібна ситуація була і минулого року. Тоді іноземні студенти теж приходили наступного дня після КРОКу, а в підсумку після експертизи саме франківчани виявилися на першому місці серед студентів-іноземців медичних вишів України.

«Якби ми не підтримували наших студентів, ми би з вами сьогодні тут не говорили», – зазначила Ерстенюк.

Наразі це питання обговорюється не лише в Івано-Франківську, а й в інших медичних вишах України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 14:34 :37