Новини » Курйози

В Австралії знайшли гриби, які виділяють золото

В Австралії виявили гриби, які можуть перетворювати сполуки золота в чистий метал, що покриває їх поверхню блискучими наночастинками.

Про це Майк Веролл і його колеги з австралійського Державного об’єднання наукових і прикладних досліджень (CSIRO) розповіли у статті, опублікованій в журналі Nature Communications, пише Naked-science.

Мікроскопічні гриби Fusarium oxysporum знайдені в шахтах на заході Австралії і продемонстрували надзвичайно незвичайну здатність користуватися розчиненими в середовищі сполуками золота. Виділяючи дуже реактивні молекули пероксиду водню, вони змушують його окислюватися і, перетворюючись в іони, утворювати комплекси чистого металу. Блискучі золоті частинки всіюють поверхню цих унікальних грибів.

Учені поки не можуть сказати, для чого саме гриби проводять таке перетворення. Проте воно приносить їм велику користь: спостереження показують, що штами, що утворюють «золоте покриття», ростуть швидше і виростають більшими звичайних. Можливо, наночастинки полегшують поглинання якихось поживних речовин або проведення будь-яких реакцій, важливих для життя на багатих металами мінералах.

Окремий інтерес знахідка представляє для геологів: можливо, такі маловивчені біологічні процеси впливають на формування родовищ золота і його розподіл. Крім того, ймовірно, в майбутньому подібні мікроби допоможуть проводити більш точну геологорозвідку викопних ресурсів і навіть створити нові – біологічні – технології їх переробки.Loading...