Новини » Політика 27 травня, 2019, 12:55
Парубій на Погоджувальній раді розповів Стефанчуку, що таке «торжество процедур»

Президент України Володимир Зеленський налаштований на конструктивну співпрацю з парламентом, проте він не підпише жодного закону, під час якого буде порушена процедура його прийняття.

Про це під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп), яке транслює телеканал ZIK, заявив представник Президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук.

Представник Президента нагадав, що керівник держави, виступаючи перед парламентом, озвучив три вимоги – скасування недоторканності, покарання за незаконне збагачення та зміни до Виборчого кодексу. Руслан Стефанчук наголосив, що у Президента наполягатимуть, щоб парламентарі надалі сконцентрувалися навколо цих питань.

Він заявив, що Президент налаштований на конструктивну співпрацю з парламентом.

«Єдине, він дуже просив – ера якихось підкулуарних домовленостей завершена. Він готовий підтримати будь-яку ініціативу парламенту за таких умов: перше, що вона відповідає інтересам народу України і правам кожної людини. Друге, що вона не суперечить Конституції України і відповідає принципам верховенства права і, що найбільш важливо, відповідає якості правового регулювання… І третє, найбільш важливе, демократія – це торжество процедур. Президент не підпише жодного закону, під час якого буде порушена процедура його прийняття. Десять разів ставити одне й те ж на голосування, «кнопкодавство» – такого більше не буде», – заявив Руслан Стефанчук.

На його слова відреагував голова ВРУ Андрій Парубій.

«Ми щоденно відчуваємо настрій Президента на конструктивну роботу – і тоді, коли він чомусь назвав Верховну Раду російським словом «вру», і тоді, коли він зацитував мої слова, які не є правдою, і навіть зараз, під час Погоджувальної ради, він дав чергове звернення до ВРУ з дуже принизивим і образливим зверненням. Я вважаю це неправильним. Він постійно хоче чомусь когось «зробити». З тим ми теж повинні щось зробити. Я впевнений, що державні інституції, особливо, у час воєнних дій, повинні проявляти одна до одної повагу», – заявив Андрій Парубій.

Звертаючись до Руслана Стефанчука, спікер зауважив, що коли той попрацює у парламенті, то зрозуміє, що таке «торжество процедур».

Додамо, спікер, надаючи слово представнику Президента для виступу під час Погоджувальної ради, нагадав про судову заборону це робити, проте зауважив, що рішення суду ще не є чинним. Натомість Руслан Стефанчук зауважив, що така ремарка голови ВРУ була б доцільною, якби було рішення апеляційної інстанції.

Нагадаємо, відкриваючи засідання Погоджувальної ради, голова ВРУ Андрій Парубій закликав представника Президента Руслана Стефанчука не дискредитувати український парламент.

Як повідомляли, Президент України Володимир Зеленський закликав депутатів не використовувати Верховну Раду для власного піару.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 03:01 :15