Новини » Світ 27 травня, 2019, 7:43
У Німеччині рекомендували євреям не носити кіпу. Президент Ізраїлю шокований

Уповноважений уряду ФРН з питань боротьби з антисемітизмом Фелікс Кляйн заявив, що євреям не варто завжди і всюди носити традиційний головний убір – кіпу. Президент Ізраїлю Реувен Рівлін «глибоко шокований» у зв’язку з цим.

Про це повідомляє DW.

«Я б не радив євреям ходити у Німеччині завжди й усюди у кіпі. На жаль, я мушу це сказати», – сказав Кляйн в інтерв’ю 25 травня. Своє застереження він пояснив «огрубінням суспільства» й тим, що в ньому стало менше «моральних стримуючих факторів». Кляйн зазначив, що 90% злочинів на ґрунті антисемітизму скоюють носії праворадикальної ідеології.

Також існує проблема злочинів з боку мусульман, і частіше йдеться про тих мусульман, які вже тривалий час проживають у Німеччині.

«Багато хто з них дивиться арабські телеканали, де подається негативний образ Ізраїлю та євреїв», – сказав чиновник.

Президент Ізраїлю наголосив, що заява Кояйна – «капітуляція перед антисемітизмом».

«Побоювання щодо безпеки німецьких євреїв – це капітуляція антисемітизму і допущення, що євреї знову не перебувають у безпеці на німецькій землі», – сказав він.

Рівлін заявив, що «глибоко шокований» заявою німецького уповноваженого, додавши, що за безпеку євреїв у ФРН має відповідати уряд країни.

«Відповідальність за добробут, свободу і право сповідувати релігію кожного члена німецької єврейської громади несе на собі німецький уряд та його правоохоронні органи», – підкреслив президент Ізраїлю.

Як зазначає видання, не носити кіпу також рекомендує Центральна рада євреїв Німеччини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 17:12 :29