Новини » Львів

У Нагуєвичах на всеукраїнській конференції вшанують 103 річницю смерті Івана Франка

Завтра, 28 травня, у с.Нагуєвичі Дрогобицького району у конференц-залі музею Івана Франка відбудеться всеукраїнська конференція «Історико-культурна спадщина Івана Франка і Україна: поступ та перспективи дослідження».

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на директора державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» Богдана Лазорака.

Конференція відбудеться на вшанування 103 річниці смерті Івана Франка в межах літературно-мистецької академії «Країна Франкіана»

Розпочнеться захід музично-мистецьким поклоном Каменяреві від академічного колективу студентів і викладачів Дрогобицького музичного коледжу ім. В.Барвінського та виконанням гімну «Вічний революціонер».

Заплановано доповіді доктора філологічних наук, завідувачки кафедри філології Українського католицького університету, лауреатки міжнародної премії Івана Франка-2018 Ярослави Мельник «Відгуки стрілецької і таборової преси на смерть Івана Франка», кандидата історичних наук, професора, декана історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка, Леоніда Тимошенка «Іван Франко і Дрогобич підсумки і перспективи дослідження», доктора мистецтвознавства, професора, завідувача відділу етномузикології ІМФЕ імені Максима Рильського НАН України Михайла Хая «Обряд «Обжинки» на етно-фесті-2018 у Нагуєвичах. Спроба науково-етнологічної та етнофонічної (народно-виконавської) реконструкції» та ін.

Відтак відбудуться відкриття виставки картин і живопису Тараса Франка – сина Каменяра – «Феноменальний письменник, філософ і справжній чоловік» за сприяння міжнародного фонду Івана Франка, всеукраїнська акція відродження «Дерева волі українського народу»: садження дуба біля меморіального пам’ятника Іванові Франкові в Нагуєвичах руками його внука Роланда Тарасовича Франка, академічне «Франко-фото» учасників конференції, частування стравами кухні за рецептами Ольги Франко і «Франко-кава», екскурсія новими експозиціями та фондовими приміщеннями літературно-меморіального музею Івана Франка та садиби Франків в Нагуєвичах.

Loading...