Новини » Світ Читать эту новость на русском

Трамп зустрівся з японським імператором Нарухіто

Трамп зустрівся з японським імператором

Президент США Дональд Трамп зустрівся з новим японським імператором Нарухіто та імператрицею Масако в понеділок в урочистому центрі державного візиту.

Зустріч була затьмарена торговельним напруженням між двома країнами, повідомляє Reuters.

Трамп, шанувальник пишності та обставин, був зустрінутий новим імператором та його дружиною, що отримала освіту в Гарварді, в імператорському палаці в Токіо на офіційній церемонії прийому, яка транслювалася на національному телебаченні.

Він став першим іноземним сановником, з яким зустрівся монарх після того, як успадкував трон цього місяця після того, як його батько, Акіхіто, відрікся від трону, що вперше трапилось протягом двох століть.

Трамп злегка поклонився, і він і перша леді Меланія Трамп потиснули руки з імператорською парою, перш ніж увійти до палацу, щоб зустрітися з прем’єр-міністром Шіндзо Абе і його дружиною Акіе.

Президент, імператор та їхні дружини повернулися на вулицю, щоб пройти по червоній доріжці і стояли під гарячим сонцем поки військовий оркестр зіграв національні гімни обох країн.

Потім Трамп знову пройшовся по червоній доріжці, помахав школярам і оглядав японські війська, перед тим, як стати урочисто на піднятій платформі, коли військовий оркестр грав офіційне вітання.

Трамп ясно дав зрозуміти, що йому приємно, що він мав честь першого прийому з імператором, який (імператор) запросив його та дружину до розкішного державного обіду пізніше в понеділок.

«Минуло більше 200 років після того, як відбулося щось подібне. Отже, це велика честь представляти Сполучені Штати, – сказав Трамп на обіді з Абе і дружинами лідерів у неділю.

У період між візитами з монархом, Трамп планував провести офіційні переговори з Абе, з яким він грав у гольф, відвідав турнір сумо і обідав у неділю.

Два лідери демонстрували дружбу, щоб показати силу американсько-японського союзу, хоча мають політичні розбіжності щодо торгівлі та Північної Кореї.

Трамп погрожував японським автовиробникам високими тарифами в його зусиллях скоротити активне сальдо з іншими країнами, які як він вважає неправильно поводяться зі Сполученими Штатами.

Токіо і Вашингтон працюють над двостороннім договором, але Трамп заявив, що не очікує значного прогресу до липня, коли правлячий блок Абе зіткнеться з виборами у верхній палаті парламенту.

Трамп очолив дорогий торговельний конфлікт з Китаєм. Ця торгівельна війна між двома найбільшими економіками світу завдала шкоди ринкам у всьому світі і збентежила союзників США, включаючи Японію і Європейський Союз.

Такі союзники поділяють занепокоєння США щодо китайської практики, але заперечують проти тактики Трампа, що загрожує тарифам на їхню продукцію, замість того, щоб шукати співпрацю в противазі Пекіну.

Окрім торгівлі, Абе і Трамп, як очікується, обговорять Північну Корею та Іран. Трамп заявив у неділю, що його не турбує нещодавнійпуск ракет Північною Кореєю.

Це поставило його в протиріччя з його власним радником з національної безпеки, Джоном Болтоном, який заявив, що нещодавні випробування ракет малої дальності Пхеньяна порушили резолюції Ради безпеки ООН. Японія поділяє думку Болтона.

Також у понеділок Трамп зустрінеться з сім’ями японських громадян, викрадених Пхеньяном десятиліттями тому, щоб допомогти навчати шпигунів.

Ігор Филипів для ІА ZIKLoading...