Новини » Економіка 27 травня, 2019, 19:10
Технічне перенесення запуску енергоринку в Україні є недоцільним, – президент «Енергоатому»
Лінія електропередачі
Лінія електропередачі

Технічне перенесення терміну запуску нового енергоринку в Україні є недоцільним, оскільки сприятиме безвідповідальному невиконанню окремими учасниками ринку та органами влади покладених на них обов’язків.

Про це йдеться у листі президента НАЕК «Енергоатом» Юрія Недашковського на адресу заступника голови комітету ВРУ з питань паливно-енергетичного комплексу Олександра Домбровського, повідомляє видання Gazeta.ua.

«Компанія з розумінням ставиться до тих об’єктивних причин, за яких своєчасне впровадження повномасштабного нового ринку електричної енергії може стати неможливим. Разом з тим, вважаємо просте технічне перенесення терміну відкриття ринку недоцільним, оскільки це сприятиме подальшому безвідповідальному невиконанню окремими учасниками ринку та органами державної влади обов’язків, покладених на них законом України «Про ринок електричної енергії», та наполягаємо на початку дії нового ринку з 1 липня 2019 року», – вказано у листі.

скан
скан
 

Юрій Недашковський наголосив, що компанія зацікавлена в якнайшвидшому запровадженні повномасштабного конкурентного ринку. Як ідеться у листі, це дозволить отримувати справедливу ринкову ціну та своєчасну оплату за реалізовану електроенергію.

Серед питань, які слід першочергово вирішити для своєчасного запуску енергоринку, Недашковський називає, зокрема, розроблення та прийняття низки підзаконних актів, які регулюють діяльність на ринку електричної енергії, ліквідацію перехресного субсидіювання, врегулювання заборгованості на енергоринку тощо. Він запевнив, що компанія готова брати участь у роботі Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки при опрацюванні проблемних питань своєчасного запуску нового ринку електричної енергії.

Нагадаємо, Профспілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості закликала КМУ, депутатів ВРУ, НКРЕКП і радника Президента України забезпечити своєчасний запуск нового енергоринку.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 17:47 :27