live
Новини » Світ 400 Читать эту новость на русском

Скандальчик у Польщі: під час європейської Ночі музеїв виконали більшовицьку пісню

Під час європейської Ночі музеїв у польському Музеї Другої світової війни у Гданську стався інцидент. Польський колектив Kapelа Podwórkowа, запрошений для участі у заході, під час виступу вирішив виконати... радянську пісню «Темная ночь», написану для радянського фільму «Два бойца» у 1943 році. Але вже на перших акордах директор музею зупинив виступ, назвавши пісню більшовицькою.

Більше того, гурту заборонили продовжувати виступ під час заходу і попросили залишити музей. Ну і тепер у Польщі скандальчик, підсилений самою ситуацією з музеєм і тим, що директор є членом і ставлеником «ПiC».

Нам так багато розповідали про «музеї поза політикою» і «музей як майданчик для різних/полярних думок», що навіть якщо це сто разів не так, ти можеш повірити в те, що в тебе запихають ліберали і демагоги та засудити директора. Але мене дивує найбільше оте юне дарованіє, тобто виконавець, яке розродилося «прекрасним» поясненням: «я думав, що мистецтво може об’єднати нас, поляків; що слухаючи сентиментальну попсу періоду війни, ми будемо думати про те, що війна була і що ми можемо зробити, щоб ніколи не повторити цю гірку історію знову».

Радянська попса 75-річної «витримки» мала об’єднати польське суспільство?!.. Тепер от думаю, чи не на нашій ватяній Полтавщині він виріс, і про те, що щупальці, насправді, вже так далеко, а світ не усвідомлює цього.

Хто читає польською, матеріал тут.

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...