Росія відкачає 1 млн тонн забрудненої нафти з білоруської ділянки трубопроводу «Дружба»

Нафта. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Для відновлення транзиту російської нафти трубопроводом «Дружба» у напрямку Польщі, Росія відкачає 1 мільйон тонн забрудненої хлорорганічними сполуками нафти на свою територію.

Про це повідомляє Громадське з посиланням на Reuters.

«Росіяни погодились забрати забруднену нафту, яка ще не надійшла до Польщі, з білоруської ділянки трубопроводу «Дружба». Але поки нема рішення про компенсацію збитків», – повідомило джерело.

Наразі поки не відомо, куди саме будуть відкачувати забруднену російську нафту. Наразі Росія відкачала близько 2 мільйонів тонн нафти з «Дружби» у вільні резервуари для нафти, а також у танкери. Також забруднену нафту транспортують назад до Росії залізницею.

Загальний обсяг забрудненої нафти, який «застряг» у трубопроводі та не дозволяє повноцінно відновити транзит, складає близько 5 мільйонів тонн.

Раніше повідомлялось, що збитки від потрапляння хлорорганічних сполук до російських нафтопроводів можуть сягнути 1 мільярда доларів.

Лукашенко оцінив обсяг втрат за «брудну» нафту Росії в сотні мільйонів доларів.

Більше про колапс на нафтопроводі «Дружба», його наслідки та переговори щодо компенсації читайте у матеріалах на ІА ZIK: «Брудна нафта: Як санкції та бажання помсти спричинили найбільшу техногенну катастрофу Росії» та «Росія заплатить Україні за «брудну» нафту: очистка нафтопроводу «Дружба» триватиме до півроку».Loading...