Новини » Світ Читать эту новость на русском

Популісти та ультраправі провалилися на виборах до Європарламенту в Нідерландах

У Нідерландах вибори до Європейського парламенту виграла Партія праці (PvdA), очолювана віце-президентом Єврокомісії Франсом Тіммермансом.

Про це повідомляє Європейська правда із посиланням на телеканал NOS.

Партія PvdA отримує 6 з 26 місць, які мають Нідерланди в Європарламенті.

Друге місце розділили консервативно-ліберальна «Народна партія за свободу і демократію» прем’єр-міністра Марка Рютте та Християнсько-демократичний заклик (СDA). Ці партії матимуть по 4 євродепутати.

«Зелені/Ліві» матимуть 3 представників у Європарламенті, як і партія «Форум за демократію». Остання відома своєю ініціативою про референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Найбільшої поразки зазнала ультраправа Партія свободи Герта Вілдерса, яка взагалі не матиме представництва в Європарламенті.

Однак, після виходу Британії з ЄС Нідерланди матимуть 3 додаткових місця в ЄП, і, можливо, партія Вілдерса таки отримає один мандат.

Нагадаємо, Європейська народна партія та Прогресивний альянс соціалістів і демократів уперше втратили більшість і не зможуть сформувати «велику коаліцію» в Європарламенті без підтримки інших сил на тлі збільшення підтримки лібералів, зелених і націоналістів.Loading...