Новини » Політика 27 травня, 2019, 11:35
Не дискредитуйте ВР: Парубій відповів Стефанчуку на домовленості щодо виборчого закону
ZIK
ZIK

Голова ВРУ Андрій Парубій вимагав від представника Президента України Володимира Зеленського у ВРУ Руслана Стефанчука не дискредитувати український парламент заявами про начебто досягнені під час консультацій домовленості щодо змін до виборчого законодавства.

Про це спікер заявив під час засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (депутатських груп), яке транслює телеканал ZIK.

На підтвердження своїх слів голова ВРУ вимагав оприлюднити стенограму, зроблену під час зустрічі Президента із головами фракцій, яка, нагадаємо, відбулася 21 травня.

Відкриваючи засідання, спікер представив парламентарям представника Президента України Володимира Зеленського у Верховній Раді України Руслана Стефанчука. Андрій Парубій відразу ж висловив йому зауваження. Голова ВРУ зауважив, що на сайті Президента України розміщений коментар пана Стефанчука про те, що на консультаціях Президента з головами фракцій учасники зустрічі погодили компромісне рішення – підтримати зміни до чинного закону, що скасовують мажоритарну систему та знижують прохідний бар’єр до 3%.

«На жаль, ця цитата використана для того, щоб черговий раз дискредитувати український парламент. Далі зазначається, що питання, щодо яких напередодні був консенсус про їхнє включення до порядку денного, не здобули підтримки депутатів. Я хочу заявити як учасник цієї зустрічі… що жодного компромісу і консенсусу не було досягнути щодо закритих списків. Я прошу голів фракцій це підтвердити і надалі не дискредитувати найвищий законодавчий орган України та голів фракцій», – заявив Андрій Парубій.

Спікер вимагає публічного оприлюднення стенограми консультацій за участю Президента Зеленського та керівників парламентських фракцій, запит щодо яких він подав тиждень тому.

Нагадаємо, 20 травня у ВРУ відбулася інавгурація Президента України Володимира Зеленського. Під час інавгураційної промови він заявив, що розпустить ВРУ VIII скликання.

У вівторок, 21 травня, відбулися консультації за участю Президента Зеленського та голів парламентських фракцій. Володимир Зеленський запропонував знизити прохідний бар’єр до ВРУ та скасувати «мажоритарку» (наразі в Україні змішана виборча система, а у ВРУ проходять партії, які набрали більш як 5% голосів).

22 травня під час позачергового засідання ВРУ народні депутати не змогли включити до порядку денного президентські законопроекти щодо змін до виборчого законодавства.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 20:27 :37