Новини » Економіка

Натиск на структурні реформи, – експерт порадив Зеленському, як подолати бідність

ZIK

В економічній програмі Володимира Зеленського є пункти, які залишаються суто декларативними, натомість президенту варто задуматись над реалізацією структурних реформ. Зокрема, йдеться про забезпечення макроекономічної стабільності і продовження співпраці із МВФ та Світовим банком.

Таку думку  в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» на телеканалі ZIK висловив експерт Реанімаційного пакету реформ, проектний менеджер EasyBusines Дмитро Ливч.

Він наголосив: частково економічна програма Володимира Зеленського справді є непоганою. Його представники заявили, що сповідують лібертаріанську ідеологію – тобто роблять наголос на економічні свободи і створенні умов, за яких бізнес стане локомотивом для економіки.

«Я як економіст підтримую деякі пункти з програми щодо податкової системи – йдеться про податок на виведений капітал», – підкреслив Ливч.

Однак, за його словами, у програмі Зеленського є й пункти, які залишаються суто декларативними.

«Ми не знаємо, що таке економічний паспорт українця, як це працюватиме і який ефект може дати для економіки. Я б на місці команди президента Зеленського більше подумав про структурні реформи, які треба зробити в Україні. Йдеться про забезпечення макроекономічної стабільності і збереження співпраці із партнерами – МВФ, Світовим банком та іншими країнами», – розповів Ливч.

Окрім того, на його думку, важливим етапом є і реалізація структурних реформ – приватизації та земельної реформи.

«Є два шляхи подолання бідності – перерозподіл доходів і економічне зростання. Якщо говоримо про перерозподіл доходів, то тут йдеться, мабуть, про створення умов конкуренції. Про це не було згадано у програмі Зеленського», – підкреслив Дмитро Ливч.

Як повідомлялось раніше, економічний експерт Олег Журавльов та міністр економіки України у 1997-1998 роках Віктор Суслов розкритикували економічну програму Зеленського.

Читайте більше новин на тему: ЗеленськийLoading...