Гримчак пояснив, як рішення трибуналу ООН допоможе повернути полонених моряків

ZIK

Українські полонені моряки й судна повернуться, тому що невиконання рішень трибуналу ООН – це неприємна річ для Росії.

Про це в ефірі програми «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Юрій Гримчак.

Ведуча поцікавилася, чи скористається Росія рішенням суду ООН щодо негайного звільнення українських моряків для того, щоб почати переговорний процес з Україною. У відповідь пан Гримчак відповів, що ні.

«Найближчі дні, тижні це не відбудеться», – зазначив політик.

Водночас він пригадав схожий випадок, коли свого часу РФ затримала корабель «Олімпіс» і після рішення трибуналу з морського права і багатьох протестів все ж відпустила екіпаж і корабель. Тому, на його думку, українських моряків відпустять, але не зараз.

«Ми вже маємо такий прецедент, і тоді, щоб зберегти обличчя перед власним населенням моряків амністували. Я думаю, що в цьому випадку буде те саме. Наші моряки і судна повернуться, тому що невиконання рішень суду – це досить неприємна річ для РФ», – переконаний Гримчак.

Як раніше повідомлялося, Міжнародний трибунал зобов’язав Російську Федерацію терміново звільнити два українські кораблі й допоміжне судно, а також 24 моряки.

25 листопада 2018 року РФ захопила в Керченській протоці катери українських Військово-морських сил «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу», які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море. РФ захопила 24 українські моряки, яких ООН визнала військовополоненими.

 

Читайте більше новин на тему: полонені моряки

Loading...