Новини » Економіка 27 травня, 2019, 16:19
Енергетична реформа: галузева профспілка закликала Кабмін не зволікати із запуском енергоринку
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН

Профспілка працівників енергетики та електротехнічної промисловості закликала КМУ, депутатів ВРУ, НКРЕКП і радника Президента України забезпечити своєчасний запуск нового енергоринку.

Про це керівники профспілки заявили у листі на ім’я віце-прем’єра Володимира Кістіона, голови комітету ПЕК Верховної Ради України Олександра Домбровського, голови НКРЕКП Оксани Кривенко та радника Президента Олександра Данилюка, повідомляють Українські новини.

«Останнім часом у ЗМІ почастішали випадки висловлювання окремих думок про необхідність перенесення термінів впровадження нового енергетичного ринку України. Відповідно до чинного законодавства та умов угоди про асоціацію з ЄС, Україна повинна лібералізувати енергетичні ринки та стимулювати розвиток конкуренції серед постачальників енергоресурсів. Своєчасний старт енергетичної реформи, запланований на 1 липня 2019 року, призведе до цілої низки позитивних соціальних змін. Це й зростання ВВП, і зростання надходження податків до державного бюджету через поліпшення інвестиційного клімату і прихід ефективних інвестицій до промисловості», – ідеться у листі.

<nbsp;>
<nbsp;>
 

За умови чіткого дотримання термінів впровадження енергетичної реформи, протягом наступного десятиліття прогнозується надходження близько 40 млрд євро інвестицій. Це дозволить здійснити модернізацію енергогенеруючих підприємств та виконати екологічні зобов’язання держави, наголосили у профспілці.

Як раніше повідомляли, у відстроченні або скасування реформи ринку електроенергії зацікавлений бізнесмен Ігор Коломойський.

Нагадаємо, відповідно до зобов’язань перед Європейським енергоспівтовариством Україна повинна імплементувати положення Третього енергопакету ЄС, мета якого провести лібералізацію ринку електроенергії та стимулювати розвиток конкуренції серед постачальників електроенергії. Реформа ринку електроенергії передбачає впровадження європейської моделі, яка буде стимулювати в Україні конкуренцію та появу нових учасників ринку.

Як повідомляли, Національна комісія з регулювання ринку електроенергії і комунальних послуг не бачить перешкод для запуску нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 14:42 :06