Новини » Політика 27 травня, 2019, 11:03
Данилюк спростував заяви Коломойського про дефолт і обіцяв продовжити співпрацю з МВФ

Україна має можливості виконати умови отримання чергового траншу кредиту Міжнародного валютного фонду за програмою stand by, вважає екс-міністр фінансів, радник президента Володимира Зеленського Олександр Данилюк.

Про це він заявив у ефірі Радіо НВ.

«У нас є чинний уряд, який буде діяти до моменту формування нового уряду. Є діюча Верховна Рада, яка може і повинна приймати закони, які є в міжнародних зобов’язаннях, є всі діючі держінституції. Треба просто зараз виконувати умови і не шукати або видумувати політичні причини і не звинувачувати політичний процес», – заявив він.

Данилюк зазначив, що місія МВФ продовжує працювати в Україні і її мета – перевірити виконання всіх умов, які Україна повинна була виконати для отримання наступного траншу, а також домовитися про умови наступного траншу.

За словами радника, зустріч місії з президентом Зеленським пройде найближчим часом.

Він також спрогнозував, що після завершення виборів Україна і МВФ почнуть переговори про нову програму співпраці.

«Після виборчого циклу і формування нового уряду швидше за все будемо говорити про нову програму, яка буде відповідати і пріоритетам, і викликам, які стоять перед країною», – сказав Данилюк.

Місія МВФ прибула до Києва 20 травня для оцінювання виконання поточної програми співпраці з Україною за програмою stand-by. Місія розпочала роботу 21 травня, коли вже було відомо про рішення президента Володимира Зеленського достроково припинити повноваження Верховної Ради і про рішення прем’єр-міністра Володимира Гройсмана подати у відставку.

Директор прес-офісу МВФ Джеррі Райс заявив, що МВФ готовий відновити тісну співпрацю з Україною після виборів до Верховної Ради і призначення нового уряду, а зараз місія Фонду продовжує «конструктивні» переговори з українською владою.

Нова програма співпраці між Україною і МВФ в рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми еквівалентний SDR2,8 млрд, або близько $3,9 млрд. При цьому SDR1 млрд (близько $1,4 млрд) надано відразу, тоді як решта коштів буде виділятися за підсумками піврічних переглядів програми в 2019 році.

Також повідомлялося, що олігарх Ігор Коломойський виступив за оголошення Україною дефолту.

Його позицію розкритикували провідні експерти, зазначивши на некоректному порівнянні ситуації в Україні та Греції.

Нардеп Микола Княжицький застеріг від такого кроку, зазначивши, що тоді від України відмовиться МВФ та ЄС, а на «допомогу» прийде хіба Росія.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 17:42 :22