Новини » Світ Читать эту новость на русском

Чехію у Європарламенті представлятимуть проєвропейські політичні сили

В Чехії у виборах до Європейського парламенту здобули перемогу проєвропейські політичні партії й сили.

Найбільше голосів виборців – 21,18 відсотка – здобув рух ANO на чолі з його лідером, прем’єром країни Андреєм Бабішем, передає Радіо Свобода.

Рух ANO матиме в Європарламенті шість своїх депутатів. Друге місце посіла консервативна проправа політична партія ODS – Občanská demokratická strana (Громадянська демократична партія) – чотири депутати, по три депутати в Європарламенті матимуть Чеська піратська партія (Česká pirátská strana) і обєднання руху STAN – Старости та незалежні (Starostové a nezávislí) і ліберально-консервативної партії TOP 09 (tradice, odpovědnost, prosperita – традиція, відповідальність, процвітання).

У виборах до Європарламенту в Чехії взяли участь 28,72 % виборці.

Довідка ІA ZIK.

Десятки мільйонів виборців в Європейському союзі минулого тижня віддали свої голоси за наступний парламент блоку. Явка виборців по всьому ЄС, за винятком Великої Британії, становила близько 51%, що є найвищим показником за 20 років.

Як свідчать прогнози, оприлюднені Європарламентом, проєвропейські партії можуть виграти близько двох третин місць у 751-місному законодавчому органі.Loading...