Новини » Суспільство 27 травня, 2019, 12:07
Британські археологи знайшли унікальний дерев’яний щит, який переписує історію Європи
Щит зберігся тому. що потрапив в болото. Фото: Michael Bamforth
Щит зберігся тому. що потрапив в болото. Фото: Michael Bamforth

Археологи Університету Лестера виявили перший в своєму роді в Європі щит з кори і дерева, який виготовили у часи залізного віку.

На думку вчених, щит створили в період між 395 і 255 роками до н.е., повідомляє The History Blog, пише НВ.

Щит був виявлений під час археологічної розвідки на місці освоєння Еверардських лугів в долині Сора на південь від Лестера. Він перебував лицьовою стороною вниз в глибокій заболоченій ямі, тому кора і деревина, з яких він був зроблений, пережили століття. Фахівці впевнені, що щит зберігся до наших днів завдяки відсутності кисню в болотній трясовині.

Яма була, ймовірно, місцем водопою для худоби. В результаті розкопок були виявлені стежка, рови і кордони земель, які вказують на те, що ділянка, ймовірно, використовувався для розведення худоби.

Щит розміром 670×370 мм є унікальним, єдиним щитом з кори, знайденим в Європі. Він був ретельно сконструйований з дерев’яними планками для додання жорсткості конструкції, дерев’яним краєм обода і захистом ручки тканиною. Зовнішня сторона щита була пофарбована.

thehistoryblog.com
thehistoryblog.com

Детальний аналіз показує, що щит був створений з кори вільхи, верби, тополі або ліщини. Планки жорсткості були зроблені з яблука, груші, айви або глоду, в той час як ободок був половиною стовбура ліщини. Ручку щита зробили з верби. Зовнішня поверхня щита була окреслена лініями, які утворюють малюнок у вигляді шахової дошки, частково забарвлений червоною фарбою на основі гематиту.

Аналіз, проведений доктором Рейчел Креллін з Університету Лестера, показує, що, принаймні, одна неправильна еліптична діра, ймовірно, утворилася від удару гострим наконечником залізного списа, в той час як інші групи паралельних надрізів можуть показувати, куди припадали удари. які цей щит витримав.

Відкриття цього щита переписує історію озброєння британців в залізному віці. До сих пір щити з кори були виявлені тільки в південній півкулі, і історики вважали, що вони просто не використовувалися в північній півкулі. Подряпині, нанесені цьому щиту, вказують на те, що вони дійсно були виготовлені як зброя війни, і експериментальні відтворення підтвердили, що посилений щит з кори був досить міцним, щоб витримати удар.

Відтворення щитів з верби і кори вільхи також показало, що їх можна швидко і легко виготовити з використанням матеріалів з місцевого лісу і декількох простих інструментів. Готові щити розрізнялися за формою через те, що дерев’яні елементи стискалися і вигиналися при висиханні.

Радіовуглецевий аналіз щита та інших матеріалів, які знайшли на місці водопою, навів вчених на думку, що між виготовленням щита і його утилізацією пройшло більше десяти років. Після реставрації артефакт виставлять в Британському музеї.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 16:03 :03