Визначено переможців Каннського кінофестивалю

Режисер Пон Джун-Хо/Фото: REUTERS

«Золоту пальмову гілку» 72-го Каннського фестивалю отримав фільм «Паразит» південнокорейського режисера Пон Джун-Хо.

Про це повідомляє BBC.

Стрічка, знята корейською мовою, порушує класові та сімейні проблеми. Гран-прі фестивалю дістав фільм «Атлантика» (Atlantics). Режисерка фільму Маті Діоп стала першою жінкою африканського походження, яка взяла участь в кіноконкурсі в Каннах. Головну роль у фільмі виконує Маме Сане. Вона грає молоду жінку в столиці Сенегалу Дакарі, чий коханець біжить морем до Європи в пошуках кращого життя.

Нагороду за найкращий сценарій отримала Селін Скіамма за фільм «Портрет Леді у Вогні». Премія за кращу жіночу роль дісталась британській актрисі Емілі Бічем за фільм «Маленький Джо».

Відзнаку за найкращу чоловічу роль отримав Антоніо Бандерас за фільм Педро Альмодовара «Біль і слава». Нагороду за найкращу режисерську роботу отримали брати Жан-П’єр і Люк Дарденн за бельгійсько-французький фільм «Молодий Ахмед».

Приз журі розділили картини «Відторгнуті» та «Бакурау». Почесну «Золоту пальмову гілку» раніше присудили легендарному французькому актору Алену Делону.

Найбільша увага у Каннах була прикута до Квентіна Тарантіно, який встиг до фестивалю закінчити стрічку «Якось у Голлівуді», але вона нагород не отримала.

Ще раніше у програмі фестивалю «Особливий погляд», де змагався український фільм «Додому», переможцем стала бразильська стрічка «Невидиме життя». У цій же програмі приз журі отримала європейська картина «Сонце ніколи не заходить», а приз за найкращу режисуру отримав російський фільм «Дилда».

Трансляція наживоLoading...