Новини » Суспільство 26 травня, 2019, 22:37
Винні океани: вчені з’ясували, чому Венера така негостинна
Венера
Венера

Венера у молодості була схожою на Землю, мала сприятливий клімат та великі океани. Але саме вони перетворили її на отруйну й гарячу планету.

Про це йдеться в дослідженні групи науковців Американського астрономічного товариства, пише ua.news з посиланням на Astrophysical Journal Letters.

Вони запропонували пояснення того, чому сусідка Землі розпечена до 460°, має отруйну атмосферу з тиском на поверхні, який перевищує земний більш ніж в 90 разів.

Через повільне обертання навколо своєї осі день на Венері триває близько 243 діб, і стабільне освітлення одних ділянок поверхні, поки інші надовго залишаються в тіні, може стимулювати місцеві сильні буревії.

А у ранніх геологічних періодах Венера підтримувала досить комфортний клімат і океани рідкої води. І вчені вважають, що саме ці океани спричинили уповільнення обертання планети, і вона перетворилася на ту Венеру, яку ми знаємо. До сповільненого обертання могли привести припливи, що створюють тертя між масою води і дном.

Це відбувається і на Землі, яка, завдяки таким процесам, сповільнюється за мільйон років на пару десятків секунд. Моделювання показало, що на Венері припливи, викликані рухом юної планети в гравітаційному полі Сонця, дійсно могли сповільнювати її, причому в деяких випадках більш ніж на 70 діб за мільйон років.

Таким чином за досить короткий період у 10-50 мільйонів років швидкість обертання Венери могло досягти сучасної, океани випарувалися, а клімат різко змінився.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 04:02 :18