Відставка Терези Мей: Борис Джонсон має найвищі шанси зайняти пост прем’єра Великобританії

Після заяви прем’єр-міністра Великобританії Терези Мей про готовність піти з цієї посади про свій намір зайняти пост лідера правлячої Консервативної партії і глави кабміну повідомили вже сім британських політиків.

Як повідомляє телеканал Sky News, висування своїх кандидатур анонсували, зокрема, колишній міністр з питань виходу Великобританії з ЄС Домінік Рааб і екс-лідер Палати громад британського парламенту Андреа Лідсом, передає DW.

Так, Рааб в інтерв’ю недільному виданню The Daily Mail пообіцяв «боротися за більш справедливу угоду по Брекзіт».

Лідсом, відхід якої з поста лідера нижньої палати фактично прискорив відставку Мей, висловила думку, що у неї є необхідні «досвід і впевненість», щоб «привести країну до світлого майбутнього».

Міністр з питань міжнародного розвитку Рорі Стюарт, також заявив про готовність зайняти посаду, розкритикував екс-міністра закордонних справ Бориса Джонсона. Останній на конференції в Швейцарії висловив упевненість, що Лондон зможе вийти з ЄС без угоди з Брюсселем уже восени і теж заявив про свої претензїі на посаду прем’єр-міністра Великобританії.

Міністр охорони здоров’я і соціальних справ Метт Хенкок, раніше підтвердив своє висунення, він як і Стюарт – противник жорсткого Брекзіту.

Ще одним претендентом на лідерство в Консервативній партії є екс-міністр праці і пенсій Естер Маквей.

Нарешті, сімку кандидатів замикає міністр закордонних справ Великобританії Джеремі Хант.

Тереза ​​Мей залишить свій пост 7 червня. Термін висунення кандидатів – до 16 червня. Потім консерватори проведуть серію голосувань на вибування, мета яких – скоротити кількість претендентів до двох. З 18 червня, як очікується, вони зможуть почати передвиборну турне по країні. Підсумкове голосування, імовірно, відбудеться в середині липня.

У п’ятницю, 24 травня, Мей оголосила про своє звільнення з посади глави Консервативної партії. Причина – нерозв’язні суперечності по планам виходу королівства зі складу Євросоюзу між главою кабінету міністрів і парламентом.

Напередодні Мей представила в Палаті громад новий варіант законопроекту про Брекзіту. Глава кабінету міністрів запропонувала депутатам, у разі схвалення ними домовленостей з Брюсселем про вихід Великобританії з ЄС, провести голосування про повторний референдум за Брекзіт.

У той же час прем’єр-міністр пообіцяла ряд компромісів, які могли б влаштувати і опозицію, і її супротивників в рядах консерваторів. Але ця пропозиція викликала негативну реакцію з боку лейбористів і тих членів партії Мей, які підтримують жорсткий Брекзіт, тобто вихід з Євросоюзу без договору з Брюсселем про порядок і умови цього виходу.

У той же день про свою відставку заявила лідер палати громад Андреа Лідсом. Вона також відкинула ініціативу Мей про проведення другого референдуму. Лідсом стала 36-м міністром, який залишив уряд Великобританії при Мей.

 

Loading...