Новини » Курйози

Вчені визнали, що діяльність людини призвела до нової епохи в історії Землі

Робоча група дослідників Міжнародної комісії зі стратиграфії (ICS) більшістю голосів проголосувала за визнання настання антропоцену – нової геологічної епохи, яка обумовлена діями людини.

Відзначається, що про це рішення офіційно буде оголошено протягом наступних декількох років, повідомляє Дзеркало тижня.

Відзначається також, що ідея про те, щоб виділити антропоцен в окрему епоху з’явилася вже давно, але геологи не могли прийняти таке рішення без дискусій. Дослідники не заперечують того, що людство дійсно залишило свій слід, але вони обговорювали те, наскільки він значущий в історії планети.

Крім того, вчені дискутують про те, коли почалася епоха антропоцен. За їхніми словами, відразу назвати чіткі часові рамки дуже важко. Рішення про виділення окремої геологічної епохи також ускладнюється тим, що у 2016 році дослідники розділили нинішню епоху, голоцен, на три окремих періоди.

Тепер робоча група повинна узгодити чітку межу поділу між голоценом і антропоценом. Для цього вони повинні знайти чіткий маркер, такий, як різка зміна в кількості радіоізотопів або збільшення співвідношення в породах певних молекул.Loading...