Новини » Світ 26 травня, 2019, 16:14
В Румунії на референдумі вирішують, що робити з корупцією

В Румунії у неділю, одночасно із виборами в Європарламент, відбувається референдум з приводу скасування амністії і помилування тих, хто засуджений за корупційні злочини.

Про це повідомляє «Європейська правда».

За словами президента Румунії Клауса Йоганніса, який підписав указ про проведення опитування, референдум необхідний у зв’язку з «серйозною стурбованістю суспільства через корупцію та її наслідки, а також необхідністю забезпечити непідкупність чиновників».

Виборцям пропонують відповісти на такі запитання: «Чи підтримуєте ви заборону на амністію і помилування у випадках, пов’язаних з корупцією?» та «Чи підтримуєте ви заборону на прийняття урядом надзвичайних постанов в області судової організації?»

Референдум вважається дійсним, якщо явка виборців становить не менше 30%.

Нагадаємо, 24 квітня нижня палата парламенту Румунії схвалила зміни до кримінального кодексу, які можуть закрити кілька поточних справ про корупцію на високому рівні.

У Європейській комісії критикують Румунію за відсутність прогресу у проведенні судової реформи, спробах проштовхнути правові зміни, які послаблюють незалежність судової влади, та допомогти політикам, звинуваченим у корупції.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-25 08:28 :25