Новини » Світ 26 травня, 2019, 3:15
У Бразилії гомофобію визнали злочином

Верховний суд Бразилії визнав гомофобію і трансфобію злочинами. Відтепер правопорушникам може загрожувати до п’яти років в’язниці.

За даними правозахисної організації Grupo Gay da Bahia, лише впродовж 2019 року у Бразилії було вбито 141 представника ЛГБТ, пише ВВС.

Це уже не перша спроба визнати гомофобію злочином у Бразилії. Усі попередні зустрічали жорсткий спротив з боку консервативно налаштованих і релігійних груп.

Що означає рішення суду? Відтепер гомофобні злочини повинні каратися за тими ж принципами, що і расистські, аж поки бразильський парламент не схвалить окремий закон для захисту представників ЛГБТ.

«Гомофобія – це так само тривожно, як фізичне насильство», – стверджує віце-президент Верховного суду Луїс Фукс.

6 із 11 суддів проголосували за те, аби прирівняти гомофобію до расизму.

Що у Бразилії думають про гомосексуалів? Католицька церква має у Бразилії значний вплив. Вона часто дуже критично висловлюється щодо гомосексуалів.

Окрім того, президент Жаїр Болсонару, який має велику підтримку консервативно налаштованих виборців, відкрито називає себе гомофобом. В одному зі своїх інтерв’ю він заявив, що краще би мав мертвого сина, аніж сина-гомосексуала.

Все ж у країні стрімко зростає кількість ліберальної молоді, яка вимагає захисту прав ЛГБТ. Лише минулого року було вбито 420 представників ЛГБТ-спільноти. Активісти вважають, що рішення суду дасть представникам спільноти реальний захист.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:14 :16