live
Новини » Політика

«Справа Хізб ут-Тахрір»: В’язнів тримають у сирих камерах з клопами і тарганами

Фото: фігуранти "справи Хізб ут-Тахрір" (facebook.com/crimeansolidarity)

Обвинувачених у другому сімферопольському «справі Хізб ут-Тахрір» утримують у СІЗО Ростовської області (РФ) в сирих камерах без вентиляції.

Про це зі слів в’язнів повідомила кримський юрист Ельвіна Семедляєва, пише Крим.Реалії.

«У камерах холодно, сиро, накурено, є клопи, миші, таргани до 5 см, немає вентиляції і дверей у туалет, зі стелі сиплеться штукатурка. Якість води не відповідає санітарним нормам, у неї специфічний запах, неможливо пити», – повідомила Семедляєва.

За її словами, також немає необхідних медикаментів, не враховуються дієтичні норми, а «цілодобове освітлення і гуркіт залізних дверей не дозволяє навіть подрімати, не кажучи про повноцінний сон».

Семедляєва підкреслила, що подібні порушення зараховують до нелюдських умов, «так само, як і відмови слідчих у побаченні арештантів з родичами і неврахування їхніх релігійних потреб».

«У них відсутній Коран, молитовний килимок, є труднощі у визначенні часу молитов. Розклад намазу, яке їм відправили родичі, чомусь вони не отримали. Коран та інша ісламська література не передбачена, оскільки у СІЗО немає людини, яка розуміє арабську і може сказати, чи допустимий Коран у камері», – повідомила юрист.Loading...
Loading...
Loading...