Новини » Світ 26 травня, 2019, 21:42
Праворадикали втрачають підтримку на виборах у Австрії та Німеччині, – екзит-поли

Праворадикальні Альтернатива для Німеччини та Австрійська партія свободи набирають на виборах у Європарламент менше, аніж на останніх національних виборах.

Про це свідчать опитування виборців на виході з дільниць, дані яких наводяться у офіційному повідомленні Європейського парламенту, із яким ознайомилася «Європейська правда».

Найбільших втрат, схоже, зазнала Австрійська партія свободи, імідж якої серйозно постраждав через скандал, що розпочався тиждень тому – у прес з’явився відеозапис компрометуючих розмов керівника партії із нібито племінницею російського олігарха, наближеного до Путіна.

Як наслідок, попередні дані екзит-полів прогнозують, що АПС отримає 17,5% на європейських виборах, що відбуваються в неділю. На минулих національних виборах, що відбулися восени 2017 року, АПС показала суттєво вищий результат – 26,7%. Також партія змістилася на третє місце, хоча на минулих виборах була другою у Австрії.

Їх німецькі колеги, так само дружня до РФ партія Альтернатива для Німеччини, також дещо втратила у порівнянні з національними виборами 2017 року. За попередніми даними екзит-полів, АдН опустилася з третього на четверте місце та з 12,6% до 10,5%.

Остаточні дані стануть відомі вночі.

Цими днями всі 28 держав-членів ЄС обирають 751 депутата Європейського парламенту, після чого з урахуванням результатів цих виборів буде змінено також склад Європейської комісії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 07:03 :39