Кличко на відкритті нового пішохідно-велосипедного мосту: Раніше подібних проектів в Україні не втілювали

Фото: Прес-служба КМДА

У суботу, 25 травня, мер Києва Віталій Кличко відкрив пішохідно-велосипедний міст між Володимирською гіркою та аркою Дружби народів і привітав киян із Днем Києва.

Про це повідомляє прес-служба столичного міського голови.

«Ми відкриваємо у столиці справді унікальний об’єкт – пішохідно-велосипедний міст, що з’єднує парк Володимирська гірка з аркою Дружби народів. Цей міст планували звести ще понад 100 років тому, а ми це зробили», – сказав Кличко.

За словами мера, активне будівництво тривало 5місяців. Над зведенням мосту працювали близько тисячі будівельників та фахівців, що виготовляли необхідні матеріали.

«Я практично щодня приїздив сюди, перевіряв, як тривають роботи, спостерігав, як вимальовується ця краса, яку ми бачимо сьогодні. Були, звичайно, і маніпуляції навколо цього об’єкта, розмови «потрібен – не потрібен», «такий – не такий». Однак, я переконаний: це буде одна з найгарніших і найпопулярніших локацій столиці. Точно можу сказати, що раніше подібних проектів в Україні не втілювали», – заявив міський голова столиці.

Як зазначається, після завершення реконструкції Алеї художників, яку збираються презентувати за тиждень, в історичному центрі столиці з’явиться новий великий туристичний маршрут – від Пейзажної алеї і аж до Києво-Печерської Лаври. Його ключовою частиною буде новий міст.

Також мер Києва розповів про особливі характеристики мосту. Так, міст має ламану форму, вигини, що є доволі нестандартним рішенням. Довжина мостового переходу – майже 212 метрів, а виконаний він із бетону та скла. Покриття – з гусасфальту.

Міст спирається на 4 опори – дві проміжні, на яких він змінює напрям, та дві опори по обох боках мосту. Висота найвищої опори 32 метри, найнижчої – 22 метри.

«Майже всі матеріали, що використовували для будівництва, виготовлені в Україні. Скло, яким облаштували 70 квадратних метрів підлоги оглядових майданчиків – теж українське. Воно міцне, я особисто його випробував. У Німеччині ж закупили деформаційні шви і ванти мосту», – пояснив Віталій Кличко.

Він відкрив міст з обох боків разом з киянами і запросив їх прогулятися і оцінити нову привабливу локацію столиці.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко разом зі своїм братом Володимиром перевірили на міцність скляну підлогу нового пішохідно-велосипедного мосту між Володимирською гіркою та аркою Дружби народів.

 Loading...