Новини » Політика 26 травня, 2019, 17:48
Дефолт сьогодні - це прискорити капітуляцію: Зеленського застерегли від порад олігарха
ZIK
ZIK

Пропонувати дефолт сьогодні, як пропонує олігарх Коломойський президенту Зеленському, можна лише з метою прискорити капітуляцію.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук політичний аналітик у Інститут Євроатлантичного Співробітництва Володимир Горбач, коментуючи ідею українського олігарха Ігоря Коломойського оголосити дефолт.

За його словамми, «навесні 2014 пограбованій янучарами Україні справді можна було б оголосити дефолт. Причому не лише по зовнішнім, але й по внутрішнім боргам. Провести грошову реформу, роздати населенню по 100 нових гривень і почати життя спочатку».

Однак за однієї умови, якби у нас не було російської анексії Криму і ми не потребували б так критично зовнішньої допомоги. 

«Саме тому уряд Яценюка і в.о. президента Турчинов не могли собі дозволити такої «розкоші» як дефолт. Натомість вони були змушені звертатися за допомогою до тих, у кого були ресурси опиратися зовнішній агресії – до олігархів України. І Ігор Коломойський був найрішучішим із них. Ахметов виставив поперед себе Таруту. Начебто були й пропозиції Пінчуку та Ярославському...», – пише аналітик.

Щодо реструктуризації боргів України перед зовнішніми кредиторами, яку провела Наталя Яресько, то вона виявилася не настільки вигідною, і не в останню чергу тому, що цими боргами «анонімно володіли ті ж самі янучари».

«І тоді теж проголошення дефолту замість реструктуризації обвалило б усю нашу зовнішньополітичну й безпекову стратегію, позбавило б нас союзників, унеможливило б програму реформи армії й переозброєння і припинило б європейську інтеграцію», – вважає Володимир Горбач.

Тому, робить висновок експерт, пропонувати сьогодні президенту Зеленському дефолт, можна лише з метою прискорити капітуляцію. 

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що український олігарх Ігор Коломойський в інтерв’ю Financial Times заявив, що закликає Володимира Зеленського оголосити дефолт за боргами.

«Новий президент України Володимир Зеленський повинен наслідувати прикладу Греції і відхилити програму Міжнародного валютного фонду або піти в дефолт за зовнішнім боргом», – йдеться в матеріалі.

Читайте більше новин на тему: Зеленський

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 08:34 :34